Armáda ČR: Češi v Kábulu uctili památku padlých kolegů a kamarádů

11. 7. 2020 22:03

Příslušníci 21. Úkolového uskupení Armády ČR v misi Resolute Support pochodem kolem základny HKIA v Kábulu uctili památku českých vojáků, kteří před šesti lety zahynuli po útoku sebevražedného atentátníka nedaleko základny Bagrám v Afghánistánu.

Armáda ČR: Češi v Kábulu uctili památku padlých kolegů a kamarádů
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.
reklama

Vojáci si připomněli smutné výročí úmrtí štábních praporčíků i. m. Libora Ligače, Davida Beneše, Ivo Klusáka a Jana Šenkýře. Jednotka tehdy plnila úkoly spojené s patrolováním a získáváním informací od civilního obyvatelstva v oblasti kolem letecké základny Bagrám. Během incidentu byl těžce raněn také štábní praporčík i. m. Jaroslav Lieskovan, který vážným zraněním podlehl 14. července 2014 v Ústřední vojenské nemocnici v Praze.

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se nemohl uskutečnit pietní akt všech vojáků u památníku padlých českých vojáků uprostřed základny HKIA (Hamid Karzai International Airport). Proto se příslušníci 21. úkolového uskupení rozhodli uctít památku pochodem. Byla zvolena trasa o délce čtyři kilometry, což odpovídá vzdálenosti od místa neštěstí na základnu Bagrám. Vojáci ji zdolali v kompletní balistické ochraně, vyzbrojeni dlouhou i krátkou zbraní. Po dokončení zapálili symbolickou svíčku za každého padlého.

K pietnímu místu pak velitel 21. úkolového uskupení položil věnec. „Je velmi důležité, že si vojáci i občané České republiky uvědomují, jak zásadní je připomínat si památku našich padlých kolegů a kamarádů,“ uvedl podplukovník Jiří Hertl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Policie ČR: Virtuální realita pomůže policistům zvládat komunikaci v emočně náročných situacích

13:30 Policie ČR: Virtuální realita pomůže policistům zvládat komunikaci v emočně náročných situacích

Policisté při výkonu služby denně řeší emočně a psychicky náročné situace. Procházejí proto výcvikem…