Armáda ČR: Devátá strážní rota vystřídala osmou na afghánské základně Bagrám

16.10.2017 8:05

Vojáci 8. strážní roty, jejíž jádro tvořili příslušníci 53. pluku průzkumu a elektronického boje, ukončili plnění operačního úkolu v afghánské provincii Parwan a předali ho svým nástupcům 9. strážní rotě, jejíž základ tvoří vojáci 44. lehkého motorizovaného praporu z Jindřichova Hradce.

Armáda ČR: Devátá strážní rota vystřídala osmou na afghánské základně Bagrám
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil velvyslanec České republiky v Afghánistánu Petr Štěpánek, velitel amerických vojsk v Afghánistánu generálmajor Quintas, velitel 15. úkolového uskupení Armády České republiky v operaci Resolute Support (RS) plukovník Daniel Zlatník a za TaskForce 3 podplukovník Geronimo De Mure, pod jehož operačním velením česká rota v provincii Parwan působí.

Velitel 8. strážní roty kpt. Milan Němec poděkoval svým vojákům i koaličním partnerům za dobře odvedenou práci a popřál šťastný návrat do vlasti a ke svým rodinám. Rovněž popřál nastupující 9. strážní rotě hodně úspěchů a bezproblémové plnění operačního úkolu v prostoru nasazení.

Úspěšně čelili hrozbám

Velitel nastupující 9. strážní roty kapitán Roman Rostás poděkoval svým předchůdcům za skvělou práci: „Plnili úkol v prostředí plném hrozeb, kterým jako sehraný tým úspěšně čelili. S potěšením jsem zjistil, že naši partneři na základně i mimo ni si profesionálního přístupu 8. strážní roty velice cení, což nám vytvořilo skvělé výchozí podmínky pro činnost v mezinárodním týmu,“ řekl kapitán Rostás.

V průběhu svého působení 8. strážní rota provedla více než čtyři sta dvacet patrol v provincii Parwan, zrealizovala řadu projektů rychlého dopadu, které byly směřovány na podporu školství, vodohospodářství, infrastruktury a podporu afghánských ozbrojených sil (ANDSF).

Ve spolupráci s ANDSF se příslušníci české jednotky účastnili několika prohledávacích operací, na kterých bylo zadrženo více jak sedm set padesát kilogramů výbušnin, protipěchotní miny, ruční zbraně a také různé komponenty pro výrobu sebevražedných vest. Rovněž zajistili několik hledaných osob, které byly podezřelé z činnosti proti koaličním jednotkám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pardubický kraj má čtyři nové Stavby roku

7:37 Pardubický kraj má čtyři nové Stavby roku

Pardubický kraj vyhlašuje krajskou soutěž Stavba roku spolu s Českou komorou autorizovaných inženýrů…