Armáda ČR: Do Vyškova nastoupili první rekruti roku 2025

04.01.2025 22:08 | Tisková zpráva

První letošní kurz základní přípravy odstartoval ve Vyškově. Zhruba šestitýdenní úvodní vojenská příprava, kterou podstupují noví rekruti předtím, než nastoupí k útvarům, probíhá u Velitelství výcviku – Vojenské akademie. Během roku se koná sedmkrát, termíny vypisuje státní tajemník v Ministerstvu obrany, který za přípravu civilních pracovníků a vojáků zodpovídá.

Armáda ČR: Do Vyškova nastoupili první rekruti roku 2025
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Stovku nováčků, kteří se rozhodli stát vojáky z povolání, nejprve čekaly úvodní administrativní procesy. Hned v prvních hodinách také nafasovali stravu, ubytovali se, absolvovali zdravotní prohlídku na posádkové ošetřovně a navštívili výstrojní sklad. Už v „zeleném“ pak vyslechli první vojenské pokyny velitelů a instruktorů, povely a spousty informací.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Ještě jeden dotaz

Podle té vaší logiky - ztracený dokument = neplatný. Když ztratím třeba fakturu nebo nějaký dopis o pokutě, kterou mám zaplatit, tak to taky nemusím platit? Nepřijde vám to absurdní a to vaše tvrzení směšné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Praha modernizovala plavecký areál v Hloubětíně

16:26 MHMP: Praha modernizovala plavecký areál v Hloubětíně

Hlavní město prostřednictvím společnosti Trade Centre Praha, a.s., (TCP) dokončilo v roce 2025 řadu …