Armáda ČR: Generál Jaromír Alan ocenil šest desítek vojáků, kteří působili ve strukturách NATO a EU

30.09.2018 22:26

Téměř šest desítek vojáků dnes v prostorách Domu armády Praha obdrželo medaile za působení v zahraničí. Po třech letech se zpět do České republiky vrátili vojáci, kteří sloužili ve strukturách Evropské unie a NATO v osmi zemích, například v Belgii, Polsku, Německu nebo ve Spojených státech.

Armáda ČR: Generál Jaromír Alan ocenil šest desítek vojáků, kteří působili ve strukturách NATO a EU
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Medaile ministra obrany České republiky Za službu v zahraničí I., II. a III. stupně obdrželo z rukou ředitele sekce plánování schopností Ministerstva obrany generálmajora Jaromíra Alana 57 vojáků. Toto vyznamenání převzali za vynikající pracovní úsilí a profesní nasazení v rámci národních zastoupení a mezinárodních vojenských štábů a také za vzornou reprezentaci České republiky v zahraničí.

„Těší mě, že vám mohu předat ocenění, které je poděkováním za vaši odpovědnou práci v aliančních štábech a vojenských strukturách Evropské unie. Toto působení je sice odlišné od klasického vyslání kontingentů do zahraničních operací, ale rozhodně není méně významné. Naopak práce v mezinárodních štábech je prací přímo v srdci rozhodovacího a plánovacího procesu a jedním z klíčových předpokladů pro váš další kariérní růst. Vaše zkušenosti, které jste získali za uplynulé tři roky, jsou pro Armádu České republiky neocenitelným přínosem,“ pronesl k oceněným vojákům generál Alan.

V současné době působí na zahraničních pracovištích při NATO a Evropské unii 200 osob. V rámci novodobé historie české armády prošlo zahraničními pracovišti na tisíc vojáků.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železniční dopravní cesty uzavřela jako první v železničním sektoru Podnikovou kolektivní smlouvu

19:38 Správa železniční dopravní cesty uzavřela jako první v železničním sektoru Podnikovou kolektivní smlouvu

Generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda a devět představitelů odboro…