Armáda ČR: Generál Opata ocenil společnost ČEPRO

29.03.2021 20:29

Za dlouhodobou podporu Vojenského fondu solidarity ocenil náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata společnost ČEPRO. Generálního ředitele Jana Duspěvu a člena představenstva Martina Vojtíška vyznamenal čestným odznakem AČR Za zásluhy III. stupně a certifikátem Laudi Memorabilis.

Armáda ČR: Generál Opata ocenil společnost ČEPRO
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Slavnostní setkání se uskutečnilo v pondělí 29. března v budově Generálního štábu za přítomnosti předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity brigádní generálky Lenky Šmerdové. Touto formou poděkuje velení armády postupně dalším společnostem, které významně přispívají do fondu, a to jednotlivě, neboť s ohledem na současná opatření se mohou podobné akce konat pouze v omezeném rozsahu.

„Jakákoliv pomoc ze strany jak jednotlivců, tak spolků či firem, je pro nás velmi významná. Díky této podpoře můžeme pomáhat vojákům i záložníkům a jejich rodinám v těžké životní situaci. Moc to pro nás znamená,“ zhodnotil armádní generál Aleš Opata.

Anketa

Viníte Babišovu vládu za počty českých mrtvých na covid-19?

22%
78%
hlasovalo: 14491 lidí

Akciová společnost ČEPRO patří k nejvýznamnějším a nejštědřejším přispěvatelům, podporuje Vojenský fond solidarity už šest let. „Od svého vzniku fond pomohl 31 vojákům a jejich rodinám v tíživých životních situacích a v několika případech i opakovaně. V současné době podporujeme 25 nezaopatřených dětí vojáků, kteří zahynuli při plnění služebních povinností doma i v zahraničí,“ shrnula brigádní generálka Lenka Šmerdová.

„Vyznamenání od velení Armády ČR je pro mne velkou ctí a velice si tohoto ocenění vážíme. Oceňujeme náročnou práci našich vojáků nejen v současné nelehké době, ale i během dalších nasazení, proto spolupráci s fondem, který podporuje vojáky a jejich nebližší, vnímáme jako velmi důležitou,“ sdělil generální ředitel Jan Duspěva.

  • Akciová společnost ČEPRO zajišťuje především přepravu, skladování a prodej ropných produktů.
  • Jejím posláním je také ochrana zásob státních hmotných rezerv.
  • Zároveň provozuje síť vlastních čerpacích stanic pod obchodním názvem EuroOil.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: Klobásy z Itálie mohou obsahovat závadné listérie

8:24 Státní veterinární správa: Klobásy z Itálie mohou obsahovat závadné listérie

Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před italskými klobásami, které se prodávaly i v…