Armáda ČR: Generál Opata ocenil vojáky za pomoc popáleným dětem

26.10.2021 20:29 | Tisková zpráva

Avalone z.s. je nestátní nezisková organizace, která pomáhá dětem po těžkém úrazu popálením a dalším vážně nemocným dětem a jejich rodinám. Od letošního roku s tímto sdružením spolupracuje Velitelství teritoria v Táboře.

Armáda ČR: Generál Opata ocenil vojáky za pomoc popáleným dětem
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Za aktivní podporu a osobní pomoc nemocným dětem ze spolku Avalone ocenil v pondělí 25. října 2021 náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata a poradkyně brigádní generálka Lenka Šmerdová příslušníky velitelství.

Podplukovnice Miroslava Štenclová, kapitánka Simona Pizůrová, štábní praporčík Jan Rek a praporčík Petr Němec obdrželi minci a certifikát Laudi memorabilis.

„Cením si toho, co děláte ve prospěch nemocných dětí ve sdružení Avalone. Je vidět, že vám není lhostejný jejich nelehký osud, za to vám patří velké poděkování,“ zhodnotil armádní generál Aleš Opata.

Anketa

Myslíte, že Parlament nakonec Zemana zbaví pravomocí? Jde o předpověď, ne přání.

6%
92%
hlasovalo: 11058 lidí

Příslušníci Velitelství teritoria organizují pro děti a jejich rodiče dny otevřených dveří u vojenských útvarů, dětské dny, letecké dny a další aktivity, aby jim touto cestou zpříjemnili volné chvíle a přinesli tak radost do života.

První akce, která odstartovala spolupráci vojáků s nemocnými dětmi, byl charitativní Běh pro válečné veterány organizovaný v minulém roce. Děti a jejich rodiče z Avalone se tak zapojily do celorepublikového projektu na podporu Vojenského fondu solidarity. Naběhaly více než 1150 kilometrů.

AVALONE z.s. je nestátní nezisková organizace, registrovaná dne 14. 12. 2010 Ministerstvem vnitra České republiky jako občanské sdružení. Od. 1.1.2014 byla právní forma sdružení změněna na zapsaný spolek. Činnost je zaměřena na pomoc dětem, handicapovaným lidem a lidem na sklonku jejich života. Od roku 2014, po těžkém úrazu popálením tehdy pětiletého syna zakladatelky, se začala psát nová kapitola AVALONE.
Hlavní činnost AVALONE:

  • POMOC DĚTEM PO TĚŽKÉM ÚRAZU POPÁLENÍM A JEJICH RODINÁM. V oblasti psychosociální.
  • krizová intervence pro těžce popálené děti, jejich rodiče a blízké
  • podpora dětí po popáleninových úrazech

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

22:45 VLS: Vánoční stromky z Ralska dostaly děti z dětských domovů na Liberecku i senioři

Lesníci VLS z Mimoně, kteří spravují přírodní oblast Ralska, včera rozvezli vánoční borovičky z lesů…