Armáda ČR: Minování na dálku bude přínosem i pro spojence

22.01.2023 18:17 | Tisková zpráva

1. úkolové uskupení Armády ČR Mnohonárodnostní bojové skupiny předsunutých sil NATO zahájilo svou činnost v Lotyšsku. Jednotka přináší do Pobaltí historicky poprvé schopnost minování na dálku.

Armáda ČR: Minování na dálku bude přínosem i pro spojence
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

K jednotkám na slavnostním nástupu k předání operačního úkolu pozdravila a popřála mnoho úspěchů velvyslankyně ČR v Lotyšsku Jana Hynková.

Anketa

Přestřelil Babiš billboard „Nezatáhnu Česko do války“?

hlasovalo: 28754 lidí

„Minování na dálku je unikátní systém, který bude pro spojenecké jednotky v rámci mise posílené předsunuté přítomnosti velkým přínosem a jsem rád, že můžeme tímto systémem podpořit koaliční partnery,“ řekl ve svém projevu k jednotkám velitel nového úkolového uskupení kapitán Jan Kuthan. Podle velitele praporu podplukovníka Higginse byla spolupráce pro všechny spojence přínosná, končícím vojákům poděkoval.

Ženisté z Olomouce do Pobaltí přináší, v měřítku koaličních schopností, zcela unikátní schopnost. Hlavní nosný prvek - minový vrhač MV-3 - je schopen zřizovat výbušné zátarasy pomocí 122 mm kontejnerové střely na vzdálenost až 3000 metrů.

„Jsme schopni zabránit pohybu protivníka nebo ho pomocí zátarasu navést do požadovaného směru a to vše netrvá déle než několik minut,“ uvedl příslušník mezinárodního ženijního koordinačního centra nadporučík M. S. V průběhu prvních měsíců nasazení se jednotka zaměří na sladění postupů s koaličními partnery, a to v pro ně zcela novém prostředí výcvikového prostoru Adazi, který poskytuje prostory pro maximální využití všech schopností.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

inflace

jeden z posledních vašich slibů byl, že inflace klesne. A zase jste se hodně mýlil, inflace v České republice stoupá!! jak je to možné?? Stát vám platí 14 poradců, mezi nimi Křečka, to ani on nevěděl že inflace a ceny budou neustále stoupat?? Tak k čemu tam vlastně všichni jste ???

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism: Lázně loni přivítaly téměř milion hostů, letošní sezóna se právě rozjíždí

22:08 CzechTourism: Lázně loni přivítaly téměř milion hostů, letošní sezóna se právě rozjíždí

Celkem 926 tis. hostů loni zamířilo do některého z tuzemských lázeňských ubytovacích zařízení (LUZ).…