Armáda ČR: Pěší rota brigádního generála Františka Vávry z jihu Čech se zúčastní cvičení Ample Strike 2016

06.09.2016 11:52

Pěší rota brigádního generála Františka Vávry z jihu Čech se zúčastní cvičení Ample Strike 2016. Nástup těchto aktivních záloh se koná v neděli 11. září 2016 v 8.30 hodin na Krajském vojenském velitelství v Českých Budějovicích v Žižkově ulici 37.

Armáda ČR: Pěší rota brigádního generála Františka Vávry z jihu Čech se zúčastní cvičení Ample Strike 2016
Foto: Armáda ČR
Popisek: Aktivní záloha

Ve dnech 3. až 20. září 2016 pokračuje na území ČR mezinárodní cvičení Ample Strike 2016. Cvičení se účastní celkem 17 armád aliančních a partnerských zemí. Jeho cílem je sladění výcviku předsunutých návodčích s leteckými osádkami a veliteli pozemních jednotek. Armáda ČR tak třetím rokem navazuje na sérii cvičení Ramstein Rover, které byly organizovány z úrovně NATO.

V letošním roce cvičí až 1 500 vojáků, z toho jsou necelé tři stovky ze zahraničních armád. Poprvé od zavedení plně profesionální armády se do mezinárodního cvičení u vzdušných sil zapojí také příslušníci aktivní zálohy. V průběhu dvou týdnů se bude na 360 záložníků z 8 pěších rot krajských vojenských velitelství podílet na ochraně a zajištění bezpečnosti letiště Náměšť jako objektu důležitého pro obranu státu.

Vlastní výcvik probíhá celkem v šesti operačních prostorech – ve Vojenských výcvikových prostorech Boletice a Libavá, u 22. základny vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou, 21. základny taktického letectva Čáslav, Správy letiště Pardubice a 15. ženijního pluku v Bechyni.

Do cvičení se zapojí 17 zemí (Belgie, Česká republika, Chorvatsko, Kanada, Estonsko, Finsko, Francie, Velká Británie, Německo, Maďarsko, Litva, Lotyšsko, Nizozemsko, Polsko, Řecko, Slovinsko, Spojené státy americké). Leteckou podporu vojákům poskytují například české letouny L-159 ALCA, L-39 Albatros a JAS-39 Gripen a vrtulníky Mil Mi-24/35. Účastní se litevské L-39, německé PC-9, LearJet a Tornado, polské Su-22, maďarské JAS-39 a slovinské PC-9. Spojené státy americké potvrdily zapojení vrtulníků AH-64 Apache a letounů B-1 a B-52. Palivo ze dvou amerických tankerů KC-135R doplní německé stroje Tornado, české a maďarské gripeny i letoun B-1.

Kompletní logistiku zabezpečují téměř všechny složky Armády ČR. Schopnost hostitelské země poskytnout podporu zahraničním jednotkám je dalším cílem cvičení.

Hlavní letové úsilí probíhá v termínech od 5. do 9. září a od 12. do 16. září, a to od 9.00 do 23.00 hodin. V ostatních dnech může dojít k příletům či odletům letecké techniky nebo k přesunům mezi operačními prostory.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

České dráhy přepravily za tři čtvrtletí o téměř čtyři miliony zákazníků víc

8:23 České dráhy přepravily za tři čtvrtletí o téměř čtyři miliony zákazníků víc

Za prvních devět měsíců letošního roku využilo služeb Českých drah 137,5 milionu zákazníků. To je o …