Armáda ČR: Přesun jednotek na plánované cvičení Saber Strike 2022

06.02.2022 20:15 | Tisková zpráva

V druhé polovině února 2022 se uskuteční plánované cvičení Saber Strike 2022. Je součástí mezinárodního cvičení Defender Europe 2022, které bylo schváleno vládou v listopadu 2021 v rámci plánu vojenských cvičení na letošní rok. Armáda České republiky se Saber Striku účastní pravidelně od roku 2018.

Armáda ČR: Přesun jednotek na plánované cvičení Saber Strike 2022
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Jeho součástí je také přesun amerických jednotek přes území České republiky z Německa na Slovensko. Předpokládáme, že se bude přesouvat cca 1 800 osob a 700 kusů techniky. Návrat jednotek ze cvičení proběhne o měsíc později, tedy v druhé polovině března 2022.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Michal Šmarda byl položen dotaz

Sociální demokracie

Opravdu smutný osud jí potkal. Kde je podle vás příčina toho, že to se staranou tak dopadlo a pro snahu některých získat pozice to došlo až tak daleko, že se spojila s komunisty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká televize: Podzim přinese silné příběhy, nové seriály i návraty hitů

19:15 Česká televize: Podzim přinese silné příběhy, nové seriály i návraty hitů

Česká televize představuje pestrobarevnou podzimní nabídku napříč všemi programy.