Armáda ČR: Vánoce slavili čeští vojáci i v Africe

01.01.2019 15:55

Čeští vojáci z 12. úkolového uskupení Armády ČR v misi EUTM MALI oslavili v daleké Africe vánoční svátky. Při společných setkáních u vánočního stromku vzpomínali především na své blízké, rodiny a přátele, které zanechali ve vlasti.

Armáda ČR: Vánoce slavili čeští vojáci i v Africe
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.
reklama

I když to není v polopouštní oblasti státu Mali jednoduché, sehnat vánoční stromek bylo nezbytné. „Našim i ostatním spojeneckým vojákům ten stromek připomíná kousek domova, všichni se pod ním cítíme jako jedna rodina,“ uvádí velitel kontingentu kapitán Zdeněk Sluka. Došlo i na předávání vánočních dárků, které si každý připravil pro vylosovaného spolubojovníka z různých národností hlavního velitelství EUTM v Bamaku.

Největší radost ale českým vojáků v Bamaku i v Koulikoru udělaly krásné obrázky, namalované dětmi ze základní školy U stadionu v Litoměřicích, spolu s děkovným dopisem a vánočním přáním pro všechny. Naši vojáci za ně i touto cestou děkují a určitě dětem odepíší a třeba je i po návratu navštíví v jejich škole.

Jednotka 12. kontingentu tvořená především příslušníky 41. praporu ze Žatce působí v Bamaku, hlavním městě Mali, od září 2018 a má za sebou úspěšné čtyři měsíce nasazení. V listopadu byla jednotka posílena o příslušníky 43. výsadkového praporu z Chrudimi, která působí už druhý měsíc ve výcvikovém centru KTC v Koulikoru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Češi, kteří převezmou velení mise v Mali, už jsou na místě

22:03 Armáda ČR: Češi, kteří převezmou velení mise v Mali, už jsou na místě

Ve čtvrtek 28. května přiletěla do Mali poslední část čtyřicetičlenné skupiny příslušníků resortu ob…