Armáda ČR: Vojáci a záložníci se předvedli na Prague Harley Days

08.07.2019 22:30

Oslavy světoznámé motocyklové značky Prague Harley Days 2019, které se konaly na Výstavišti v Praze – Holešovicích, zpestřili ve dnech 5. a 6. července příslušníci Ozbrojených sil ČR. Jejich expozice nabídla návštěvníkům statické i dynamické ukázky současné a historické vojenské techniky.

Armáda ČR: Vojáci a záložníci se předvedli na Prague Harley Days
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Zájemci si mohli prohlédnout bojové vozidlo pěchoty Pandur II, samohybnou kanónovou houfnici DANA, lehké bojové vozidlo Kajman, obrněné vozidlo Dingo, motocykly Hradní stráže a Vojenské policie. Historická technika byla zastoupena německým vojenským motocyklem MAICO (1960), britským vojenským motocyklem Armstrong (1984) a italským vojenským horským speciálem Motoguzzi (1963).

Na místě nechyběli pracovníci rekrutačního střediska a příslušníci aktivní zálohy, kteří uchazečům vysvětlovali podmínky vstupu do armády a do AZ i možnost absolvovat dobrovolné vojenské cvičení.

„Naše účast na minulém ročníku byla velice úspěšná, nejinak tomu bylo i letos. V tomto netradičním prostředí se snažíme přiblížit činnost vojenských profesionálů i záložníků. Zájemci se mohli přímo na místě seznámit s technikou, vybavením i zbraněmi vojáků nebo se zeptat na to, co služba v armádě či aktivní záloze obnáší. Tento způsob prezentace se nám pro nábor jeví jako jeden z nejefektivnějších,“ zhodnotila brigádní generálka Lenka Šmerdová a dodala, že na akci se prezentovaly jednotky, kam je rekrutace nových vojáků zaměřena nejvíce.

Během dynamické ukázky předvedli vojáci 43. výsadkového praporu lehké bojové vozidlo Kajman a vojáci 41. mechanizovaného praporu bojové vozidlo pěchoty Pandur II. Příslušníci Hradní stráže zas excelovali při exhibičním vystoupení motocyklové jednotky, za což sklidili velké uznání a bouřlivý potlesk od samotných motorkářů. V resortu obrany nyní slouží více než 25 000 vojáků.

Rekrutační cíl pro tento rok je 2200 osob. Odchodovost činí 800 vojáků ročně. V roce 2025 chce resort obrany dosáhnout počtu až 30 000 vojáků a 5 000 záložníků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČSÚ: Voliči rozhodli o novém složení jedenácti zastupitelstev

13:20 ČSÚ: Voliči rozhodli o novém složení jedenácti zastupitelstev

V deseti obcích a v jedné pražské městské části vybrali v sobotu voliči nové zastupitele. Volilo se …