Armáda ČR: Vojáci, mířící do Mali, trénovali kvůli COVID-19 záchranu raněného

27.03.2020 22:49 | Zprávy

I ve stavu nouze česká armáda plní své závazky a její vojáci se připravují na nasazení v zahraničí. Tento týden proběhla ve výcvikovém prostoru Březina a v kasárnách Dědice certifikace českého kontingentu do Mali.

Armáda ČR: Vojáci, mířící do Mali, trénovali kvůli COVID-19 záchranu raněného
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

V pořadí 3. Úkolové uskupení Armády ČR je v pořadí už patnáctou jednotkou, která bude v misi EUTM-Mali nasazena. Tvoří ji převážně příslušníci 74. mechanizovaného praporu Bučovice, doplňují vojáci 43. výsadkového praporu z Chrudimi. Do Mali se vydají v druhé polovině května.

Cvičení samozřejmě reflektovalo opatření posledních dní, kromě zpřísněné hygieny se jeho část odehrála v kasárnách a nezúčastnili se jej aktivní záložníci z Krajského vojenského velitelství Jihlava a Zlín. „Nic z toho však nezměnilo rozehru událostí a incidentů s cílem certifikovat jednotku pro vyslání do zahraniční operace,“ uvedl řídící cvičení podplukovník Pavel Šebesta, náčelník vyškovského Centra přípravy do zahraničních operací.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Pomoc rodinám

Vy teď hodně prezentuje návrhy na pomoc rodinám, ale proč jste na jejich prosazení netlačili víc v minulém volebním období, když jste byli ve vládě, a kdy podle mě problém narůstal do obřích rozměrů? Netvrdím, že za to můžete vy, ale ani si nemyslím, že jste lidem nějak pomohli.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČSÚ: Informační služby loni zodpověděly tisíce dotazů včetně těch kuriózních

16:13 ČSÚ: Informační služby loni zodpověděly tisíce dotazů včetně těch kuriózních

Pracovníci informačních služeb v ústředí a na krajských správách vyřešili v roce 2025 více než devět…