Armáda ČR má nové generály, kvůli koronaviru bez slavnostního aktu

27.10.2020 20:29

K dnešnímu dni povýšil prezident Miloš Zeman jedenáct důstojníků Armády ČR. Slavnostní akt, který se každoročně koná na Pražském hradě, byl kvůli koronaviru odložen.

Armáda ČR má nové generály, kvůli koronaviru bez slavnostního aktu
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.
reklama

Příslušné rozkazy a rozhodnutí o jmenování nových generálů podepsal prezident ve čtvrtek 22. října. Šest generálů Armády ČR bylo povýšeno do vyšší generálské hodnosti, pět plukovníků bylo jmenováno brigádními generály.

Generálporučíkem se stal zástupce náčelníka Generálního štábu – náčelník štábu Miroslav Hlaváč a velitel Velitelství pro operace Josef Kopecký.

Do hodnosti generálmajora byl povýšen ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun, jeho první zástupce Libor Jílek, velitel Pozemních sil AČR Ladislav Jung a zástupce velitele Velitelství pro operace Petr Procházka.

Brigádními generály byli jmenováni: ředitel Agentury logistiky AČR Stanislav Hudeček, ředitel sekce zpravodajského zabezpečení MO Vladimír Lang, náčelník Vojenské policie Miroslav Murček, ředitel sekce velitelství NATO SHAPE Roman Náhončík a velitel 21. základny taktického letectva AČR Petr Tománek.

„Jmenování generálů je tradiční a důležitou událostí. A protože v květnu kvůli pandemii neproběhlo, obsahuje nyní návrh jedenáct jmen. Bez výjimky jsou to vojáci, kteří precizně plní své úkoly a během profesní kariéry v Ozbrojených silách České republiky dosahují vynikajících výsledků,“ uvedl na začátku října ministr obrany Lubomír Metnar.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM předal areál Richtrových bud v Krkonoších Policejnímu prezidiu

22:45 ÚZSVM předal areál Richtrových bud v Krkonoších Policejnímu prezidiu

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Trutnově předal areál Richtrových bud v P…