Armáda ČR uzavírá kapitolu výcvikové mise EU v Mali

23.12.2022 17:17 | Tisková zpráva

K 31. prosinci 2022 Armáda ČR ukončí své bezmála desetileté působení v misi EUTM v západoafrickém Mali. Za tu dobu vycvičila více než 22 tisíc tamních vojáků a připravila na tři stovky armádních instruktorů.

Armáda ČR uzavírá kapitolu výcvikové mise EU v Mali
Foto: Armáda ČR
Popisek: Armáda ČR, logo.

Výcvikové misi EUTM naše armáda s úspěchem dokonce dvakrát velela. Česká republika opouští i zemi jako takovou, ke konci roku zde ruší svůj zastupitelský úřad. V pátek 16. prosince v poledne předal český brigádní generál Radek Hasala velení misi EUTM Mali svému španělskému nástupci, brigádnímu generálu Santiago Fernandez Ortiz-Repisovi. České působení ve výcvikové misi Evropské unie tím tak fakticky uzavřel. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v hlavním městě Bamako za přítomnosti desítek hostů včetně zástupců malijských úřadů, armády a diplomatů.

Stovky kurzů pro tisíce vojáků

Od svého vzniku v roce 2013 EUTM Mali uspořádalo pro široké spektrum odborností a hodností vojáků Malijských ozbrojených sil celkem 430 kurzů, které se v posledních letech zaměřily převážně na výcvik instruktorů, aby byla maximálně posílena soběstačnost malijské armády. Kurzy absolvovalo celkem 22 369 osob.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DIAMO: O případné těžbě ve Zlatých Horách se teď vůbec nerozhoduje

16:13 DIAMO: O případné těžbě ve Zlatých Horách se teď vůbec nerozhoduje

Státní podnik DIAMO představuje průběžné výsledky geologického průzkumu, který provádíme ve Zlatých …