Armáda: Cvičení Sahel připravilo vojáky na téměř reálné podmínky v africkém Mali

06.08.2017 19:35

I v horkých srpnových dnech ukázali vojáci, že prošli kvalitní přípravou před svým nasazením do zahraniční operace v africkém Mali.

Armáda: Cvičení Sahel připravilo vojáky na téměř reálné podmínky v africkém Mali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zasahující voják, ilustrační foto

„Ještě si odskočím a pojedeme,” zahlásiI velitel týmu. V tom se ozvala střelba a téměř okamžitě zaznělo: „Kontakt” a  „Do aut a odjíždíme!” Jenže po pár ujetých metrech přišly další rozkazy: „Překážka. Auto na cestě. Couváme a VIP přesuneme do budovy.” Pak už vše běželo tak, jak je dlouhými týdny výcviku nadrilováno. Krycí palba, vyzvednutí VIP z vozidla a rychlé přesunutí do budovy Ministerstva obrany republiky Mali.

Tak by se dal popsat jeden z mnoha okamžiků v rámci certifikace jednotky 10. úkolového uskupení výcvikové mise Evropské Unie pro Mali.

Cvičení SAHEL 2/2017 pod vedením Odboru přípravy do zahraničních operací a speciální přípravy Velitelství výcviku – Vojenské akademie (VeV-VA) Vyškov bylo závěrečnou kontrolou a vyvrcholením několikaměsíční přípravy vojáků k nasazení v zahraničí. Tu absolvovali ve výcvikových prostorech na Doupově, Boleticích a dalších.

Trénovali a cvičili strážní službu a přesun mobilních patrol. Vysoké teploty, které cvičení provázely, nastavily reálné podmínky jako v místě nasazení. „Na základě zkušeností předchozích kontingentů jsme se snažili připravit se na vše, co nás může v Mali potkat,“ řekl velitel 10. kontingentu kapitán Jaromír Evan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad práce: Do OUTPLACEMENTU vstoupily už více než dvě tisícovky lidí

13:39 Úřad práce: Do OUTPLACEMENTU vstoupily už více než dvě tisícovky lidí

Celkem 2 103 lidí, kteří ztrácí zaměstnání, dostalo prostřednictvím projektu OUTPLACEMENT šanci získ…