Armádní vrtulník pro hašení požárů je v pohotovosti i nadále

12.08.2015 8:29

Od středy minulého týdne mají za sebou osádky vojenských víceúčelových vrtulníků W-3A Sokol ze 24. základny dopravního letectva v Praze-Kbelích hned několik úspěšných zásahů při hašení požárů. Celkem naši piloti hasili již na sedmi místech. V minulých dnech to bylo u obcí Zdice v okrese Beroun, Chanovice v okrese Klatovy, Šindelová na Karlovarsku a u Dobříve u Rokycan.

Armádní vrtulník pro hašení požárů je v pohotovosti i nadále
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled okénkem z transportní části vrtulníku

„V pondělí vojenští piloti zasahovali nejprve v odpoledních hodinách u obce Kounice (Vlastějovice) v okrese Kutná Hora, odkud se přesunuli s dotankováním na letišti Plzeň-Líně k obci Mladotice v okrese Plzeň sever,“ uvedl ke včerejšímu nasazení náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář. Právě u obce Mladotice pak vojenští piloti s vrtulníkem W-3A Sokol a podvěšeným Bambi vakem zasahovali ve prospěch hasičů až do pozdních večerních hodin. Zpět na domovské letiště Praha-Kbely se vrtulník vrátil až krátce před desátou hodinou.

„V pohotovosti s dobou vzletu do 30 minut je jeden vrtulník s osádkou určen pro potřeby případného zásahu již od rána 5. srpna a tuto hotovost budeme držet dle potřeby do odvolání,“ upřesnil generálporučík Bečvář a dodal: „Požadavky ke vzletu směřují standardně dle nastavených mechanismů od OPIS Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR na Společné operační centrum Ministerstva obrany a z něj na 24. základnu dopravního letectva.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Znojmo navyšuje kapacitu očkovaní na své maximum

13:29 Nemocnice Znojmo navyšuje kapacitu očkovaní na své maximum

V tuto chvíli čeká ve virtuální frontě na očkování v Nemocnici Znojmo přes 3000 registrovaných zájem…