Armádní vrtulník pro hašení požárů je v pohotovosti i nadále

12.08.2015 8:29 | Zprávy

Od středy minulého týdne mají za sebou osádky vojenských víceúčelových vrtulníků W-3A Sokol ze 24. základny dopravního letectva v Praze-Kbelích hned několik úspěšných zásahů při hašení požárů. Celkem naši piloti hasili již na sedmi místech. V minulých dnech to bylo u obcí Zdice v okrese Beroun, Chanovice v okrese Klatovy, Šindelová na Karlovarsku a u Dobříve u Rokycan.

Armádní vrtulník pro hašení požárů je v pohotovosti i nadále
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled okénkem z transportní části vrtulníku

„V pondělí vojenští piloti zasahovali nejprve v odpoledních hodinách u obce Kounice (Vlastějovice) v okrese Kutná Hora, odkud se přesunuli s dotankováním na letišti Plzeň-Líně k obci Mladotice v okrese Plzeň sever,“ uvedl ke včerejšímu nasazení náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Josef Bečvář. Právě u obce Mladotice pak vojenští piloti s vrtulníkem W-3A Sokol a podvěšeným Bambi vakem zasahovali ve prospěch hasičů až do pozdních večerních hodin. Zpět na domovské letiště Praha-Kbely se vrtulník vrátil až krátce před desátou hodinou.

„V pohotovosti s dobou vzletu do 30 minut je jeden vrtulník s osádkou určen pro potřeby případného zásahu již od rána 5. srpna a tuto hotovost budeme držet dle potřeby do odvolání,“ upřesnil generálporučík Bečvář a dodal: „Požadavky ke vzletu směřují standardně dle nastavených mechanismů od OPIS Generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR na Společné operační centrum Ministerstva obrany a z něj na 24. základnu dopravního letectva.“

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

22:04 HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

Vodní nádrž Slezská Harta hostila, ve středu 12.6.2024, letos již XXIV. ročník soutěže ve vodním zác…