Arnika: Navrtanými háky poškodili stromořadí lip ve Staré Huti

01.06.2019 7:32 | Zprávy

Obec Stará Huť na Příbramsku řeší poškození lipové aleje poblíž rybníka Strž, která vede k Památníku Karla Čapka. Do třiceti pěti vzrostlých stromů viník navrtal držáky na oplocení pro koně. Zástupci obce jednají s majiteli pozemku i chovatelkou koní, která si pozemek pronajala. Ta však jakékoliv pochybení odmítá. Odbor výstavby a životního prostředí městského úřadu v Dobříši však vlastníkům pozemku nařídil, že ohradník musí pryč.

Arnika: Navrtanými háky poškodili stromořadí lip ve Staré Huti
Foto: Richard Beneš
Popisek: Arnika

„Jsme rádi, že se celá věc rychle prošetřila. Naštěstí podle odborníků nedošlo k vážnému poškození dřevin a stromy budou moci růst dál. Poničení přesto považuji za neúctu k historickému dědictví a k přírodě především. Navíc se obáváme poškození stromů samotnými koňmi,“ říká Petr Dragoun, starosta Staré Hutě.

Ve Staré Huti viník poškodil třicet pět lip navrtáním jejich kmenů vruty jen proto, aby ušetřil za nákup sloupků k elektrickým ohradníkům pro koně. Odbor výstavby a životního prostředí městského úřadu v Dobříš nařídil majitelům pozemku oplocení odstranit a poškozené kmeny ošetřit vhodným přípravkem. Podle jeho vyjádření nedošlo k takovému poškození stromů, které by snad v budoucnu způsobilo podstatné snížení jejich ekologických nebo společenských funkcí nebo vedlo k  jejich odumření.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Hazardování

Jak přesně dle vašeho vyjádření stát hazarduje s bezpečím dětí i stabilitou zdravotního pojištění? Mimochodem podle mě je toho víc, s čím hazarduje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NKÚ: Výsledky často neodpovídají vysokým investicím

20:16 NKÚ: Výsledky často neodpovídají vysokým investicím

Navzdory vysokým investicím se státu nedaří modernizovat klíčové oblasti jeho fungování. Digitalizac…