Arnika: Nové aleje v Poodří. Ochránci na jaře vysadili 350 stromů

19.04.2021 9:44

Nová stromořadí dubů a hrušní vznikají na Novojičínsku poblíž Studénky díky práci spolků Arnika a ZO ČSOP Studénka. Došlo i na pravidelné ořezání hlavatých vrb. Výsadbami v Evropsky významné lokalitě Poodří spolky udržují pestrou krajinu a vytvářejí nové biotopy pro chráněné druhy živočichů, především brouka páchníka hnědého.

Arnika: Nové aleje v Poodří. Ochránci na jaře vysadili 350 stromů
Foto: Richard Beneš
Popisek: Arnika

“Letošní jaro jsme byli opravdu pilní a vysadili jsme 350 sazenic z místních školek. Od listopadu do února jsme navíc ošetřili více než 200 starých vrb. Mnohé z nich jsou domovem brouka páchníka, ale žijí v nich i další druhy hmyzu a hnízdí ptáci,” shrnuje Marcela Klemensová z Arniky.

S jarní výsadbou pomohli zaměstnanci firmy LB CEMIX v rámci aktivit společenské odpovědnosti. CSR ambasador firmy Aleš Velička k tomu dodává: “To, že člověk něco dobrovolně udělá pro přírodu, zcela určitě v každém vyvolá velmi pozitivní pocity. Za mě asi vůbec to nejdůležitější je přínos pro děti. Získají velmi kladný vztah k přírodě, který je pak bude provázet na cestě životem.”

Spolky v Poodří působí dva a půl roku, během nichž vysázeli přes 1300 dubů, hrušní, topolů a vrb. Cílem projektu je obnovit pestrou krajinu bohatou na různé druhy živočichů a zároveň do ní vrátit původní odrůdy hrušní.

Výsadba stromů v krajině je součástí pětiletého projektu s názvem Ochrana páchníka hnědého v EVL Poodří, v jehož rámci Arnika vysadí celkem 1500 stromů. Dalších 500 stromů vysadí v lokalitách navazujících na chráněné území. Na projektu spolupracuje s členy z ČSOP Studénka, Ostravskou univerzitou a polskou Fundacja Ekorozwóju.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravskoslezský kraj: Prázdniny jsou ve školách opět ve znamení rekonstrukcí a oprav

11:15 Moravskoslezský kraj: Prázdniny jsou ve školách opět ve znamení rekonstrukcí a oprav

Také toto léto se na krajských školách ozývají sbíječky a zvuky stavebních prací. Během 44 investičn…