Arnika: Po havárii na Bečvě navrhuje ministerstvo o půlku nižší pokutu za otravu řek

05.05.2021 18:47 | Zprávy

Pokutu ve výši 25 místo slibovaných 50 milionů korun navrhuje Ministerstvo životního prostředí v novele vodního zákona. Podle Arniky nebude nižší pokuta dostatečnou motivací pro velké chemické a průmyslové závody k zavádění bezpečnostních opatření, ani nevystačí na pokrytí rozsáhlých škod.

Arnika: Po havárii na Bečvě navrhuje ministerstvo o půlku nižší pokutu za otravu řek
Foto: Richard Beneš
Popisek: Arnika

Spolek to uvedl ve svých připomínkách k návrhu novely (1), jejichž termín odevzdání uplynul 3. května.

“Požadujeme zavedení maximálních sankcí ve výši 50 milionů korun. Po zkušenostech s nedozírnými následky havárie na Bečvě nebo aktuálně na Bílině půjde o adekvátní částku, která vystačí na obnovu říčního ekosystému. Nižší částky budou pro životní prostředí znamenat krok zpět,” komentuje situaci Kamil Repeš z Arniky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Evropská unie si z našich peněz dělá bankomat

Souhlasím s tím, co tvrdíte, bohužel situace u nás je podle mě stejná. Stát podle mě není dobrý hospodář a nač u nás potřebujeme tolik politiků za takové peníze? Vždyť o řadě z vás není ani slyšet a řada z vás si práce poslance plete s cestovkou. Nebo to tak podle vás není?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MZ: Označování alergenů v menzách prověřily kontroly

7:23 MZ: Označování alergenů v menzách prověřily kontroly

Krajské hygienické stanice provedly kontrolu v menzách vysokých škol.