Asistenční centra pomoci Ukrajině od dubna převezme Ministerstvo vnitra

31.03.2023 19:38 | Tisková zpráva

Zázemí pro krajská asistenční centra pomoci Ukrajině, tzv. KACPU, od 1. dubna 2023 převezme Ministerstvo vnitra. Nic zásadního se ale nemění. I nadále bude možné na KACPU požádat o dočasnou ochranu, vyřídit ubytování či na vybraných místech přenocovat.

Asistenční centra pomoci Ukrajině od dubna převezme Ministerstvo vnitra
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Krajská asistenční centra pomoci Ukrajině, jejichž činnost do dnešního dne zajištovaly jednotlivé kraje, od zítřka převezme Ministerstvo vnitra. Asistenční centra budou i nadále poskytovat osobám prchajícím před válkou na Ukrajině pomoc s podáním žádostí o dočasnou ochranu. V případě, že tyto osoby nebudou mít zajištěné ubytování vlastní, pomohou jim na vybraných pracovištích zajistit i ubytování. KACPU budou i nadále fungovat ve všech krajích České republiky ve stanovených úředních hodinách, a to vždy minimálně v pondělí, ve středu a v pátek.

„Pro lidi, kteří k nám utíkají před válkou na Ukrajině, se nic zásadního nemění. Stále budou moci požádat o dočasnou ochranu ve všech krajích,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan.

Nově budou v Brně, Ostravě a Praze zřízena místa poskytující krátkodobé přístřeší. Tuto možnost mohou využít osoby, které čekají na otevření KACPU, nebo ty, které čekají na udělení dočasné ochrany a nemají zajištěno vlastní ubytování.

Seznam krajských asistenčních center pomoci Ukrajině s adresami najdete ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Neudělali byste lépe, kdybyste Nekulu nahradil?

Jste personálně tak na dně, že vaším nejlepším nominantem na ministra je Nekula? Podle mě by bylo trefnější, kdyby se jmenoval Nekňuba, soudě podle toho, jak si jako ministr vede

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

22:02 Policie ČR: Pokus vraždy - obvinění 2 osob

Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (N…