Asistenční centra pomoci Ukrajině od dubna převezme Ministerstvo vnitra

31.03.2023 19:38 | Tisková zpráva

Zázemí pro krajská asistenční centra pomoci Ukrajině, tzv. KACPU, od 1. dubna 2023 převezme Ministerstvo vnitra. Nic zásadního se ale nemění. I nadále bude možné na KACPU požádat o dočasnou ochranu, vyřídit ubytování či na vybraných místech přenocovat.

Asistenční centra pomoci Ukrajině od dubna převezme Ministerstvo vnitra
Foto: mvcr.cz
Popisek: Ministerstvo vnitra ČR

Krajská asistenční centra pomoci Ukrajině, jejichž činnost do dnešního dne zajištovaly jednotlivé kraje, od zítřka převezme Ministerstvo vnitra. Asistenční centra budou i nadále poskytovat osobám prchajícím před válkou na Ukrajině pomoc s podáním žádostí o dočasnou ochranu. V případě, že tyto osoby nebudou mít zajištěné ubytování vlastní, pomohou jim na vybraných pracovištích zajistit i ubytování. KACPU budou i nadále fungovat ve všech krajích České republiky ve stanovených úředních hodinách, a to vždy minimálně v pondělí, ve středu a v pátek.

„Pro lidi, kteří k nám utíkají před válkou na Ukrajině, se nic zásadního nemění. Stále budou moci požádat o dočasnou ochranu ve všech krajích,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan.

Nově budou v Brně, Ostravě a Praze zřízena místa poskytující krátkodobé přístřeší. Tuto možnost mohou využít osoby, které čekají na otevření KACPU, nebo ty, které čekají na udělení dočasné ochrany a nemají zajištěno vlastní ubytování.

Seznam krajských asistenčních center pomoci Ukrajině s adresami najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

Naše obrana

Jak bude ČR dál podporovat Ukrajinu, když jsou naše zásoby vyčerpány (tvrdí to Černochová)? A kde se najednou vzaly finance na nákup další munice? Zajímalo by mě taky, nakolik jsme zásobeni sami pro sebe a jestli máme vůbec dost velkou armádu (asi ne, když se uvažuje o obnovení povinné vojny)? Proto...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Vítězství v soutěži Úřednický čin roku

22:04 Ministerstvo spravedlnosti: Vítězství v soutěži Úřednický čin roku

Ministerstvo spravedlnosti gratuluje týmu z odboru strategie a koncepce justice, který získal presti…