Asociace krajů ČR: Hejtmani budou jednat se svými slovenskými protějšky

21. 5. 2019 15:18

Ve dnech 23. a 24. května 2019 se v Českém Krumlově setkají hejtmani českých a moravských regionů se svými slovenskými kolegy ze Sdružení samosprávných krajů SK8. Společně chtějí jednat o tématech, která řeší kraje v ČR i na Slovensku.

Asociace krajů ČR: Hejtmani budou jednat se svými slovenskými protějšky
Foto: Asociace krajů ČR
Popisek: Asociace krajů ČR

„Stejně jako my, i naši kolegové župani se zabývají mnoha problémy v oblasti sociálních služeb, dopravy, zdravotnictví, životního prostředí a v dalších sférách života regionů. Proto chceme zasednout u jednoho stolu, diskutovat o tom, čím naše kraje aktuálně žijí, porovnat pozitivní i negativní zkušenosti a dohodnout se na možnostech úzké spolupráce,“ uvedla předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Jana Mračková Vildumetzová. Delegaci představitelů slovenských krajů povede šéf Sdružení samosprávných krajů SK8 a župan Trnavského kraje Jozef Viskupič.

Kromě jiného se na pořad jednání dostane výměna informací o systémech financování sociálních služeb, o správě a opravách krajských silnic, státní podpora veřejné dopravy, zkušenosti s mýtným systémem, problematika zřizování a financování škol. „Jednat budeme i o nedostatku zdravotníků, čerpání dotací na národní i evropské úrovni nebo o problematice sucha či kůrovcové kalamity, se kterou se víceméně potýká celá střední Evropa,“ dodala Jana Mračková Vildumetzová.

Sdružení samosprávných krajů SK8 tvoří všech osm slovenských regionů. Jde o Bratislavský, Trnavský, Nitrianský, Trenčianský, Banskobystrický, Žilinský, Prešovský a Košický kraj. Členství v Asociace krajů ČR přijalo všech 13 regionů České republiky a hlavní město Praha, které je ze zákona současně obcí i regionem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Správa železniční dopravní cesty: ETCS získá už příští rok modernizovaná část koridoru z Prahy-Uhříněvsi do Votic

21:20 Správa železniční dopravní cesty: ETCS získá už příští rok modernizovaná část koridoru z Prahy-Uhříněvsi do Votic

Zavádění jednotného evropského zabezpečovacího systému ETCS na české železnici začíná nabírat na obr…