Asociace krajů ČR: Hejtmani se chtějí víc věnovat kybernetické bezpečnosti, zejména u nemocnic

03.06.2021 20:29 | Zprávy

Kybernetická bezpečnost v krajích je prioritou všech hejtmanů. A to zejména u nemocnic. Asociace krajů ČR proto plánuje intenzivnější spolupráci s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Dohodli se na tom předseda asociace krajů Martin Kuba s ředitelem NÚKIB Karlem Řehkou na společném jednání, které se uskutečnilo ve středu 2. června.

Asociace krajů ČR: Hejtmani se chtějí víc věnovat kybernetické bezpečnosti, zejména u nemocnic
Foto: Asociace krajů ČR
Popisek: Asociace krajů ČR

Předmětem jednání byly právě krajské nemocnice a možnosti jejich zabezpečení před kybernetickými útoky. Mimo to kraje spravují řadu tzv. významných informačních systémů, které podléhají regulaci NÚKIB, a jde tudíž o další oblast, kde by bylo vhodné posílit spolupráci. „Sektor zdravotnictví patří dlouhodobě mezi naše priority. Od ledna letošního roku platí nová legislativa, díky níž pod náš dohled spadá více nemocnic, spouštíme specializované vzdělávání pro zdravotníky a obecně se snažíme zabezpečení tohoto sektoru maximálně posílit. Kraje jsou zřizovatelem řady zdravotnických zařízení, a proto je klíčové s nimi debatu na toto téma vést,“ uvedl ředitel NÚKIB Karel Řehka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Středočeští celníci se zaměřili na dlužníky

7:16 Celní správa: Středočeští celníci se zaměřili na dlužníky

Celní úřad pro Středočeský kraj uspořádal ve čtvrtek 18. června kontrolní akci na dálnici D8, při kt…