Asociace krajů: Inkluzní vzdělávání se musí řešit individuálně

21.11.2017 17:12

Členové komise pro školství a sport Asociace krajů ČR se sjeli do Ústí nad Labem. Na programu celodenního jednání byly například požadavky na novou vládu v oblasti vzdělávání či financování podpůrných opatření ze strany ministerstva.

Asociace krajů: Inkluzní vzdělávání se musí řešit individuálně
Foto: Asociace krajů ČR
Popisek: Asociace krajů ČR
reklama

Velká debata se také vedla k financování vrcholového sportu ze strany krajů. Zástupci Ústeckého kraje otevřeli diskuzi i k aktuálnímu tématu inkluze ve školách. Komise se shodla na tom, že řešení tohoto specifického vzdělávání se musí řešit individuálně.

„V našem kraji školy pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami funguje již roky. Právě ředitelé těchto škol či učitelé ze tříd dokáží nejlépe rozhodnout o tom, jak se má k vzdělávání přistupovat. Nelze toto řešit systémově pro celou republiku,“ uvedl náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro školství, mládež a sport Petr Šmíd. Stejné zkušenosti mají podle svých vyjádření i členové komise z ostatních krajů. Protože se komise konala právě v Ústeckém kraji, členům komise se představil i ředitel Vyšší odborné školy obalové techniky a Střední školy Štětí Jiří Konvalinka a popsal konkrétní výsledky spolupráce se společností Mondi Štětí, která se zabývá zpracováním papíru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celní správa: Řidič převážel v dodávce 200 kg nezdaněného tabáku

18:47 Celní správa: Řidič převážel v dodávce 200 kg nezdaněného tabáku

Ústečtí celníci odhalili při silniční kontrole nelegální převoz bezmála dvou set kilogramů tabáku. Ú…