Asociace krajů: Slíbených 420 milionů náklady na zvýšení mezd řidičů nepokryje

30.04.2017 14:35

Náklady a formu, jak regiony zvýšily mzdy řidičů autobusů, projednají nadcházející pátek, tedy 5. května 2017, hejtmani. A to na tradiční radě Asociace krajů ČR, která se uskuteční v Dříteči na Pardubicku. Zabývat se mimo jiné budou podklady, které v souvislosti s uvolněním 420 milionů korun z vládní rozpočtové rezervy požaduje premiér Bohuslav Sobotka. A také způsobem, jak tuto částku rozdělit. Peníze by měly jít na opravy silnic II. a III. třídy. Kompenzovat by se ale krajům měly všechny náklady, které se zvýšením mezd řidičů autobusů souvisí.

Asociace krajů: Slíbených 420 milionů náklady na zvýšení mezd řidičů nepokryje
Foto: Asociace krajů ČR
Popisek: Asociace krajů ČR
reklama

„V návaznosti na naše společné jednání … Asociace krajů zahájila prostřednictvím svých členů sběr dokumentů a souvisejících informací, aby v souladu s naší dohodou dokladovala účelnost a výši finančních prostředků na navyšování mezd vynakládaných…,“ píše v dopise premiérovi předsedkyně Rady Asociace krajů ČR a hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová a dodává: „Potřebné informace už kraje shromáždily a projednají je na nejbližší radě, tedy v pátek 5. května. Po schválení pošleme potřebný materiál k rukám Bohuslava Sobotky. Mělo by se tak stát do 12. května 2017, jak jsem rovněž v dopise pana premiéra informovala. Zásadní však je, aby se krajům kompenzovaly všechny náklady, které se zvýšením mezd řidičů autobusů mají, jak premiér už 17. ledna slíbil.“

Materiál chystaný pro vládu by měl obsahovat souhrn nároků jednotlivých krajů včetně elektronických kopií uzavřených dodatků krajských smluv s regionálními dopravci. Získané aktualizované informace potvrzují, že náklady krajů v souvislosti se zvýšením mezd řidičů autobusů dosahují cca 840 milionů korun. Tak, jak bylo dříve opakovaně uvedeno. Fakt, že slíbené finanční kompenzace z vládní rozpočtové rezervy ve výši cca poloviny této částky by měly jít na opravy komunikací, vychází z toho, že kraje nemohou dostat dotaci na mzdy řidičů, když je nezaměstnávají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovarský kraj: Senioři převzali ceny za výtvarná díla

21:31 Karlovarský kraj: Senioři převzali ceny za výtvarná díla

?Slavnostním vyhlášením výsledků byl včera završen v pořadí již sedmý ročník oblíbené výtvarné sout…