Asociace nezávislých divadel: Evropské unii chybí komisař pro kulturu

12. 9. 2019 18:35

Evropská asociace nezávislých divadel (The European Association of Independent Performing Arts, EAIPA), jejíž je AND ČR členem, vyjadřuje velké znepokojení nad právě představenými eurokomisaři – žádný z nich nemá na starost resort kultury.

Asociace nezávislých divadel: Evropské unii chybí komisař pro kulturu
Foto: andcr.cz
Popisek: Asociace nezávislých divadel - logo
reklama

Umění, kultura, kulturní výměna a kreativní průmysl jsou důležitou součástí evropské identity a vytváření evropských hodnot. Dohromady tato oblast generuje v Evropě více pracovních míst než automobilový průmysl. Když se hovoří o evropské identitě, lidé žijící V EU uvádějí umění a kulturu jako jeden z nejdůležitějších faktorů. Umění a kultura vždy definují základní rysy popisující pozitivní obraz Evropy.

Aktéři kultury, umění a kreativního průmyslu potřebují na evropské úrovni a v rámci Evropské komise svého zástupce a politickou odpovědnost. „Kultura je zdrojem kreativního myšlení, inovace, a také neopominutelným způsobem napomáhá regeneraci duchovního života v této stresující společnosti,“ říká Lenka Havlíková, místopředsedkyně Asociace nezávislých divadel ČR a pokračuje: „Pokud si politici napříč Evropskou unií a politickým spektrem neuvědomí, že kultura je stejně podstatnou složkou života společnosti jako průmysl či zemědělství, tak se problémy Evropy prohloubí.“

Evropská asociace nezávislých divadel požaduje opravu tohoto důležitého strukturálního rozhodnutí a žádá předsedkyni budoucí Evropské komise, aby vysvětlila, proč návrhy pro nově jmenované komisaře v současné době nezahrnují komisaře pro kulturu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP plánuje nakoupit 20 velkokapacitních tříčlánkových trolejbusů, vypisuje na ně veřejnou zakázku

17:17 DPP plánuje nakoupit 20 velkokapacitních tříčlánkových trolejbusů, vypisuje na ně veřejnou zakázku

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) chystá nákup 20 velkokapacitních nízkopodlažních tříčlánkových ba…