Asociace nezávislých divadel: Změnu na postu ministra kultury bychom vnímali jako závažné zklamání důvěry kulturní veřejnosti

11.04.2021 18:23

Otevřený dopis předsedovi ČSSD

Asociace nezávislých divadel: Změnu na postu ministra kultury bychom vnímali jako závažné zklamání důvěry kulturní veřejnosti
Foto: andcr.cz
Popisek: Asociace nezávislých divadel ČR - logo
reklama

Vážený pan
Jan Hamáček,
předseda ČSSD
Česká strana sociálně demokratická
Lidový dům
Hybernská 1033/7
110 00 Praha 1

Na vědomí
PhDr. Lubomír Zaorálek
Ministr kultury České republiky
Maltézské náměstí 1
118 11 Praha 1

V Praze 10. 4. 2021

Věc:

Vážený pane předsedo,

rádi bychom Vám pogratulovali ke znovuzvolení do čela ČSSD. Zdá se ale, že ve hře jsou vážné důsledky pro sektor kultury, jehož je Asociace nezávislých divadel ČR součástí.

Anketa

Má premiér Babiš na vlastní pěst shánět vakcíny i vysoko nad rámec cen, které vyjednala EU?

78%
22%
hlasovalo: 11542 lidí

V médiích se objevila zatím oficiálně nepotvrzená informace o zamýšlené výměně na ministerských postech, která by znamenala změnu na postu ministra kultury. Dovolujeme si touto cestou upozornit, že kultura je důležitou součástí života společnosti a je v současné době velmi vážně ohrožena pandemickou situací. Představitelé odborné veřejnosti po celý rok jednají s ministrem kultury o její záchraně. Uvěřili jsme, že ministru Zaorálkovi jde skutečně o řešení problémů, a to nejen těch aktuálních, ale rovněž o prosazení nutných systémových změn.

V tuto chvíli bychom změnu na postu ministra kultury vnímali jako závažné zklamání důvěry kulturní veřejnosti. V době krize přikročit k výměně ministra, který po celou dobu své činnosti deklaruje, že vzal rezort za svůj a bude o něj bojovat, je hazard. V tuto chvíli jsou kromě aktuální agendy připravována rovněž systémová opatření, jak co se týče fungování ministerstva, tak změny Státní kulturní politiky.

Apelujeme na Vás, aby ČSSD pod Vaším vedením nebyla stranou, která dá takto razantně najevo, že kultura je na chvostu jejího zájmu. Apelujeme na Vás, abyste půl roku před volbami byl vůči kultuře zodpovědný. Nedovedeme si představit, že jakýkoliv nový ministr bude v této lhůtě schopný účinně převzít veškerou rozpracovanou agendu.

Zároveň touto cestou apelujeme na ministra Zaorálka, aby pokračoval v přínosné práci, kterou na Ministerstvu kultury započal.

Děkujeme,

Rada Asociace nezávislých divadel ČR:
Štěpán Kubišta, předseda
Lenka Havlíková, 1. místopředseda
Jan Žůrek, 2. místopředseda
Petr Prokop, radní
Ivo Kristián Kubák, radní

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

22:45 Zoo Ostrava: Puštíci vyvedli mláďata

Hnízdní sezóna je v plném proudu i u sov. V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava aktuálně v…