Asociace poskytovatelů sociálních služeb: MPSV posílá na sociální služby miliardu, nikoliv chybějící dvě

12.06.2019 16:05

Společné prohlášení APSS ČR a Charity České republiky: Poskytovatelé sociálních služeb souhlasí s prohlášením krajů ČR: MPSV ČR posílá na sociální služby 1 miliardu, nikoliv chybějící 2 miliardy

Asociace poskytovatelů sociálních služeb: MPSV posílá na sociální služby miliardu, nikoliv chybějící dvě
Foto: apsscr.cz
Popisek: Asociace poskytovatelů sociálních služeb - logo

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová společně s ministryní financí Alenou Schillerovou oznámila v minulém týdnu zažehnání kolapsu sociálních služeb v ČR. Jednu miliardu korun pošle Ministerstvo práce a sociálních věcí (polovinu z vlastní kapitoly, polovinu obdrží od Ministerstva financí) a druhou miliardu korun zajistí pokračováním individuálních projektů z evropských zdrojů. To však nebude možné a reálné.

Navržené prostředky ve výši 1,5 mld. Kč budou čerpány na vybrané sociální služby až do června roku 2022. Není tedy ani reálně možné využít z těchto zdrojů zmíněnou miliardu na dofinancování sociálních služeb pro letošní rok. Nadto celý proces nových žádostí individuálních projektů trvá několik měsíců a nelze jej příliš urychlit.

„Konstatování vlády ČR prostřednictvím obou rezortů mediální zkratkou, že se peníze našly a vše je vyřešeno, je velmi nešťastné a ne zcela pravdivé. Přislíbená miliarda pouze oddálila kolaps sociálních služeb a slibované peníze z evropských zdrojů pro tento rok jsou iluzorní,“ upozorňuje Jiří Horecký, prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR.

Jasným důkazem vážnosti tohoto stavu a fádnosti řešení ze strany obou ministerstev je i rychlá a jednotná reakce všech krajů prostřednictvím Komise pro sociální záležitosti Asociace krajů ČR, která upozorňuje MPSV ČR na celý problém, resp. pouze na jeho částečné a neúplné řešení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda: Na výzkum a vývoj vynaloženo rekordních 103 miliard. Srovnali jsme krok s Evropou

14:56 Vláda: Na výzkum a vývoj vynaloženo rekordních 103 miliard. Srovnali jsme krok s Evropou

Podle právě zveřejněných statistik ČSÚ přinesl rok 2018 historicky nejvyšší výdaje na výzkum a vývoj…