Asociace samostatných odborů nesouhlasí s navrhovanou změnou valorizace důchodů

17.02.2023 20:29 | Tisková zpráva

Prohlášení a stanovisko ASO k navrhovaným změnám valorizace důchodů

Asociace samostatných odborů nesouhlasí s navrhovanou změnou valorizace důchodů
Foto: odbory.info
Popisek: Asociace samostatných odborů - logo

Asociace samostatných odborů vyjadřuje zásadní nesouhlas s navrhovaným snižováním valorizace důchodů. Naši spoluobčané, kteří odešli do důchodu, měli určitou jistotu v tom, že jim bude jejich důchod řádně a pravidelně valorizován. Na druhé straně musíme zdůraznit, že navrhovaná úprava dosud platného zákona, která by důchodcům jejich penze snížila, je vůči našim spoluobčanům absolutně nemorální.

Tato skupina občanů nemůže souhlasit s takto navrhovanými principy snižování valorizace jejich důchodů, to je, že díky této změně zákona v podstatě zaplatí dluhy, které tito důchodci neudělali. Ty totiž vytvořili politici, a jejich politické strany, kteří neváhali v letošním roce zvýšit svoje příjmy o statisíce korun. Tato ostuda bude mít ještě radikální dopad ve společnosti.

Asociace samostatných odborů je pro to, aby byl vytvořen a přijat zákon, který bude řešit důchody a jejich valorizaci s tím, že to bude ústavní zákon, který nebude podléhat tomu, kdo je momentálně u vlády. To je, že nebude změněn jen na základě politického zadání několika lídrů politických stran!

Bohumír Dufek
předseda Asociace samostatných odborů

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

pojištění

Nemyslíte, že by podnikatelům více než odložení plateb sociálního pojištění pomohlo, kdybyste zálohy tak rapidně nezvedli? Jak na takové navýšení ODS vůbec mohla přistoupit? Protože co si budeme povídat dříve nebo později ty zálohy budu stejně muset zaplatit, takže ta vaše pomoc je dost vratkavá, ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

7:23 Správa železnic: Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované pod…