Asociace soukromého zemědělství: Farmáři, ocenění za rok 2020, budou známi již tuto středu

1.2.2021 4:09 odp.

Již tuto středu v dopoledních hodinách se odborná a laická veřejnost seznámí s farmáři oceněnými ve třetím ročníku programu Asociace soukromého zemědělství ČR Pestrá krajina.

Asociace soukromého zemědělství: Farmáři, ocenění za rok 2020, budou známi již tuto středu
Foto: ASZ
Popisek: Asociace soukromého zemědělství

Stane se tak v průběhu online konference, která začíná 3. února v 9.30 hodin prostřednictvím online přenosu z nové auly na České zemědělské univerzitě v Praze. Farmáři převezmou ceny od předsedy Senátu Parlamentu ČR Miloše Vystrčila, akci bude moderovat bývalá ministryně zemědělství Milena Vicenová.

Smyslem programu Pestrá krajina je poukázat na to, jak sedláci na rodinných farmách přemýšlejí o konceptu svého hospodaření a přes nelehké byrokratické překážky či nedostatek času neváhají realizovat na svých farmách a v jejich okolí pestré osevní postupy, vysévat biopásy, budovat drobné vodní nádrže, obnovovat či vysazovat nové sady, remízky či aleje, nakládat šetrně s půdou a dělat mnoho dalších opatření prospěšných pro krajinu. Více informací ZDE.

I v roce 2020 se sešla velmi zajímavá a pestrá sestava farem, které mají často diametrálně odlišné přístupy jak k zemědělství, tak k tomu, co přesně pro krajinu ve svém okolí dělají. Určitě je tedy nač se těšit!

Kromě slavnostního vyhlášení a předání ocenění účastníkům Pestré krajiny 2020 jsou připraveny i tři odborné příspěvky. V rámci druhého bloku konference bude možné pokládat dotazy oceněným farmářům i přednášejícím.

Celou akci je možné sledovat na webu (ZDE) a na Facebooku ASZ ČR ZDE.

Asociace soukromého zemědělství ČR je dobrovolnou stavovskou a profesní organizací soukromých zemědělců v České republice. Veškerá její činnost vychází z respektování starých selských tradic a přesvědčení o perspektivě rodinných farem jako základu moderního evropského zemědělství a živého venkova. Počet členů Asociace soukromého zemědělství ČR činí 7 500 sdružených v současné době v 41 regionálních a 10 členských organizacích plošně po celém území země. Tyto podniky obhospodařují necelých 40 procent zemědělské půdy v ČR a podílí se zhruba čtvrtinou na celkové tvorbě zemědělského HDP. Více informací ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil další pokutu za určování cen na trhu šicí techniky pro domácnost

21:38 Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil další pokutu za určování cen na trhu šicí techniky pro domácnost

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže uložil pokutu ve výši 192 000 Kč společnosti OK business, s. r.…