Asociace svobodných odborů ČR: Z velkých slibů nezbylo vůbec nic

05.12.2023 19:15 | Tisková zpráva

Prohlášení OSPZV-ASO ČR k cenám potravin

Asociace svobodných odborů ČR: Z velkých slibů nezbylo vůbec nic
Foto: odbory.info
Popisek: Asociace samostatných odborů - logo

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů ČR je velmi znepokojen nastalou situací v cenách potravin v České republice!

Z velkých slibů o zlevnění potravin nezbylo vůbec nic, právě naopak.

Oficiální vyhlášení v médiích o růstu cen potravin od nového roku nezpochybnitelně prokazuje že daňový balíček a jeho úpravy DPH jsou jen další ranou do už tak chudých peněženek obyvatelstva. Tvrzení, že snížení DPH na potraviny o 3 body sníží jejich ceny, je jen zastírací manévr k obhajobě tvrdých dopadů všech dalších opatření vlády na obyvatelstvo.

Anketa

Reprezentuje Petr Fiala dobře Českou republiku?

2%
97%
hlasovalo: 57329 lidí

Nikdo už nemůže pochybovat o tom, že avízovaný růst cen energií se drasticky promítne nejen do cen potravin, ale do nákladů na veškeré životni potřeby.

Již dlouhou dobu zemědělci upozorňují českou vládu na skutečnost, že nedokáže zajistit dodržování zákona o významné tržní síle a zákona o ochraně spotřebitele. Důrazně to zaznělo například také na mezinárodní ekonomické konferenci v březnu t.r., a to za přítomnosti premiéra a ministra průmyslu a obchodu české vlády.

Proto, jako zástupci zaměstnanců v rezortu zemědělství se s touto situací nemůžeme smířit a vyzýváme vládu ČR k neprodlenému přijetí nápravy a zamezení dalšího propadu životní úrovně.

Současně žádáme ministra zemědělství Marka Výborného o jednání, na kterém by bylo možné prodiskutovat a přijmout taková opatření, která uvedené zákony budou respektovat.

Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR

reklama

autor: Tisková zpráva

Radek Rozvoral byl položen dotaz

eurovolby

Dobrý den, ve vašem příspěvku píšete, že o všem v EU rozhodují nikým nevolení úředníci. Taky si to myslím a nechápu, k čemu pak jsou volby? Proč volit europoslance, když stejně věci ovlivňují hlavně ti úředníci?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nadace ČEZ: Senioři v Českém Těšíně mají místo čekárny útulnou klubovnu

16:03 Nadace ČEZ: Senioři v Českém Těšíně mají místo čekárny útulnou klubovnu

Senioři v Českém Těšíně mají o důvod víc k radosti. Atmosféra místnosti, kde dříve klienti českotěší…