Au Portal: Kvůli zdanění vkladů na Kypru lze očekávat růst ceny zlata

19.03.2013 12:24

Jednorázové zdanění vkladů v kyperských bankách má vynést 5,8 miliardy eur a pomoci tak při záchraně státního rozpočtu tohoto ostrovního státu. Škody, které tento krok napáchá v důvěře v bankovní a peněžní systém, jsou několikanásobně vyšší. Tím jsou nastaveny podmínky pro růst zlata.

Au Portal: Kvůli zdanění vkladů na Kypru lze očekávat růst ceny zlata
Foto: Zlato, a.s.
Popisek: Zlaté cihly, ilustrace

Co kromě 5,8 miliard eur přinese Evropě bezprecedentní zásah státu do úspor občanů na Kypru?

„I přes všechny turbulence na finančních trzích v posledních letech byla důvěra lidí a firem v nedotknutelnost peněz na bankovních účtech relativně velká. Aktuální situace na Kypru tuto jistotu vyvrací. Očekáváme, že jako vždy v případě jistého selhání klasického peněžního systému dojde ke zvýšení zájmu o investiční zlato,“ říká Bronislav Beneš business manager společnosti AuPortal.

„I když patrně nedojde k runům na banky v ostatních zemích, jak předpovídaly některé scénáře po oznámení zdanění kyperských vkladů, lze očekávat zrychlení odlivu vkladů z bank jak u firem tak občanů,“ pokračuje Bronislav Beneš.   

„Zdanění kyperských vkladů vyvolává ještě jednu otázku v souvislosti se zlatem, a to nakolik je bezpečné investování do zlata a dalších kovů prostřednictvím bank,“ doplňuje Bronislav Beneš.

O AuPortal

Společnost byla založena skupinou investorů, s cílem vybudovat v tuzemsku spolehlivého dodavatele investičního zlata a stříbra pro diverzifikaci vlastního portfolia. Profesionální servis spolu s nejnižším prémiem pro zlato a stříbro v České republice dělá z této značky seriózního a důvěryhodného partnera investorům z řad soukromých osob, živnostníků a majitelů firem. V nabídce společnosti AuPortal jsou mince, slitky a cihly v hodnotě desítek až několika set tisíc korun. Zákazníci si mohou vybrat vlastní způsob nákupu. K dispozici mají moderní e-shop, kamenné prodejny v Praze a Brně a také Zlaté konto. Více informací na www.auportal.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Praha: Nová kategorie Czech Nature Photo - Ohrožené druhy a jejich ochrana

7:34 Zoo Praha: Nová kategorie Czech Nature Photo - Ohrožené druhy a jejich ochrana

S cílem přispět k lepšímu informování veřejnosti o ohrožených druzích a jejich ochraně je letošní ro…