Autodrom Most: Bezplatné dopravní besedy se seniory zpestří komentovaná prohlídka startovní věže

10.09.2019 17:05

Bezplatné dopravní besedy nabízí řidičům a řidičkám ve věku 65 a více let mostecký autodrom. Zájemců se v učebně administrativní budovy polygonu ujme zkušený instruktor kurzů bezpečné jízdy.

Autodrom Most: Bezplatné dopravní besedy se seniory zpestří komentovaná prohlídka startovní věže
Foto: Autodrom Most
Popisek: Besedy navazují na bezplatné kurzy bezpečné jízdy celostátního projektu Jedu s dobou

Při společné diskusi o dění na našich silnicích zaznějí důležité rady, například jak co nejlépe zvládnout současný provoz za volantem či řídítky motocyklů nebo bicyklu, instruktor seznámí seniory i se žhavými novinkami z legislativy. Účastníci besed se mohou těšit i na zpestření v podobě exkurze do startovní věže velkého závodního okruhu autodromu s výkladem průvodce.

„Prostory věže včetně nedávno zmodernizovaného dispečinku nejsou běžným návštěvníkům přístupné. Průvodce také rád zodpoví veškeré zvídavé dotazy. Prohlídku, stejně jako besedy, mají navíc senioři zcela zdarma,“ upřesnila eventová manažerka polygonu společnosti AUTODROM MOST Pavla Přibylová.

První besedy se uskuteční 18. a 24. září a 3. října. Počet účastníků je omezený, s rezervací termínu by proto nikdo neměl váhat. Přihlášky autodrom přijímá na tel. č. 727 975 873 nebo na e-mailové adrese pribylova@autodrom-most.cz. Více o besedách ZDE.

Účastníky besedy čekají zajímavé informací o novinkách v dopravní legislativě. „Povíme si, jak připravit sebe a vůz na cestu nebo jakým způsobem se vytváří takzvaná záchranná ulička pro sanity, policejní a hasičské vozy. Upozorním také na povinnou lékařskou prohlídku a na skutečnost, že potvrzení o vyhovujícím zdravotním stavu musí mít každý řidič starší 65 let u sebe ve voze. V opačném případě jim hrozí vysoká pokuta a trestné body. Vítaným zpestřením bude jistě i prezentace věnovaná cyklistům, vitálních seniorů na kolech vídáme stále více,“ upřesnil vedoucí instruktor autodromu Marek Kohoutek.

Besedy navazují na bezplatné kurzy bezpečné jízdy celostátního projektu Jedu s dobou, který druhým rokem organizuje Asociace center pro zdokonalovací výcvik řidičů Autoklubu ČR. Kurzy pořádá osm center pro zvládání krizových situacích na silnicích v České republice. Jedním z nich je mostecký autodrom. Po teoretické části v učebně se senioři při praktickém výcviku na plochách polygonu s moderními technologiemi učí ve svých autech správně reagovat na nenadálé a nečekané situace, s nimiž se mohou dnes a denně setkat v běžném silničním provozu.

Mostecký autodrom nabízí kurzy bezpečné jízdy pro řidiče celoročně. Jejich náplň se přizpůsobuje různým skupinám, například ženám, rodinným příslušníkům či pracovním kolektivům. „Novinkou je kurz za snížené viditelnosti, který umožnila výměna původních svítidel na cvičných plochách za modernější a úspornější LED osvětlení, opravili jsme také nasvícení vodních překážek,“ doplnil Kohoutek.

Kurzy využívají plochy polygonu, které jsou největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu u nás. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízejí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: Černé sáčkové čaje – povzbudí, neuškodí, neoslní

10:58 dTest: Černé sáčkové čaje – povzbudí, neuškodí, neoslní

Řada lidí začíná den šálkem černého čaje, přičemž většinou sáhnou spíše po rychlém řešení v podobě č…