Autodrom Most: Olympijský běh jeho pětinásobný vítěz ozdobil rekordem

20.06.2019 9:19

Milosrdnější než v uplynulých letech byly tentokrát sluneční paprsky k účastníkům 34. ročníku Olympijského běhu na mosteckém autodromu, na jehož startu se ve středu 19. června v podvečer sešlo 230 mužů a žen.

Autodrom Most: Olympijský běh jeho pětinásobný vítěz ozdobil rekordem
Foto: Autodrom Most
Popisek: Autodrom Most

I když výheň a sálající asfalt zůstaly děsivou vzpomínkou, slunce si nakonec mezi mraky cestu našlo. Potrápilo tak zejména závodníky, kteří si zvolili delší trať. Jedním z nich byl i sedmadvacetiletý domácí borec Aleš Filingr. Svým soupeřům ani tentokrát nedal šanci, a popáté triumfoval. Časem 27:34,9 minuty navíc stanovil nový rekord, když překonal svůj dosavadní nejlepší výsledek z loňského roku o bezmála minutu.

Běžci vybírali ze dvou možností. Volili jeden nebo dva okruhy, a zdolávali tak úsek dlouhý 4,2, respektive 8,4 kilometru. Startér poslal závodníky na trať přesně v 18:30 hodin. Popáté klání v Mostě organizovalo město.

Vliv klimatických podmínek na výkon i zátěž organismu nový rekordman potvrdil. „Dnes se běželo celkem dobře. Vedro nakonec trochu ustoupilo, takže ve srovnání s uplynulými lety to bylo dobré,“ zhodnotil letošní ročník běhu Aleš Filingr.

Mezi ženami nenašla na osmikilometrové trati přemožitelku dvacetiletá Adéla Civínová z Bíliny, zvládla ji v čase 32:17,1 minuty. O tom, že úroveň závodu po sportovní stránce získává na kvalitě, svědčí skutečnost, že loňská vítězka by tentokrát mezi čtyřmi nejlepšími nefigurovala. „Byla to v Mostě má premiéra, a to náročná. Ale s parádní atmosférou, snažila jsem se celou dobu myslet pozitivně a užívat si to,“ svěřila se se svými pocity milá a rozesmátá dívka.