Autodrom Most: „Slepý bandita“ ustanovil rekord mosteckého okruhu

26.05.2020 13:00 | Zprávy

Třicetiletý nevidomý masér Petr Haluška, který si říká Slepý bandita, si splnil svůj sen. Jakožto vášnivý motoristický fanoušek zdolal za volantem závodního vozu Renault Clio týmu Buggyra Racing velký okruh mosteckého autodromu.

Autodrom Most: „Slepý bandita“ ustanovil rekord mosteckého okruhu
Foto: Autodrom Most
Popisek: Petr Haluška za volantem závodního vozu Renault Clio

Jako první nevidomý jezdec u nás ustanovil zároveň rekord dráhy. Podařilo se mu to při pondělním testování týmu Buggyra, který se rozhodl handicapovanému automobilovému nadšenci podat pomocnou ruku společně s Nadačním fondem AUTODROM MOST.

„Mám hroznou radost, že se to povedlo. Je to samozřejmě i o bezpečnosti, zpočátku jsem jel opatrně. Věřím, že ještě dostanu příležitost, abych se mohl zlepšovat. Všem, kteří mi tohle umožnili, chci moc poděkovat. A samozřejmě, nedokázal bych to bez svého navigátora. Určitě si prožil více strachu než já,“ svěřil se v cíli Petr. Jeho nejlepší čas na jedno kolo činí 4,42 minuty, nejvyšší rychlosti 101 kilometru v hodině dosáhl na cílové rovince.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Dobrý den.

Kritika, co kdyby jste použil při vyjadřování, jiná slova. ČJ jich má v zásobě více a nedají se zneužít.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Zámek Konopiště se pyšní poštovní známkou

16:08 Česká pošta: Zámek Konopiště se pyšní poštovní známkou

Česká pošta uvede 6. května do prodeje příležitostnou poštovní písmenovou známku z edice Krásy naší …