Autodrom Most: Smrž Academy pro budoucí závodníky má v Mostě první žáky

18. 5. 2017 14:30

Projekt Smrž Academy pro začínající adepty silničních motocyklových závodů ve věku od pěti do 12 let má vedle základny v Českých Budějovicích od letošního roku pobočku také na mosteckém autodromu. Ve středu zde motocyklový jezdec a účastník šampionátu Alpe Adria ve třídě Superstock 1000 Tomáš Zajíc a Martin Smrž, který je spoluzakladatelem akademie, přivítali první zájemce.

Autodrom Most: Smrž Academy pro budoucí závodníky má v Mostě první žáky
Foto: Autodrom Most
Popisek: Nábor mladých adeptů pro motocyklové závody
reklama

„Nábor zatím oslovil čtyři chlapce ve věku 6 až 9 let, kteří přijeli se svými rodiči. Malí jezdci z Českých Budějovic jim předvedli, co se už naučili. K praktickému výcviku využíváme malý závodní okruh na výcvikových plochách polygonu, nejmenším se budeme věnovat na dětském dopravním hřišti. Dobrou zprávou je, že pro začátek chlapcům, případně dívkám stačí výstroj z bazaru. Nemusejí mít kombinézu, dostačující je bunda s chrániči na kolo,“ upřesnila eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Veronika Raková.

První trénink Smrž Academy na mosteckém autodromu pod vedením Tomáše Zajíce se uskuteční v úterý 30. května od 16:00 hodin. Následující tříhodinové tréninky až do konce letošního roku budou vždy v úterý ve stejném čase. Výcvik je určený začátečníkům, kteří musejí být vybaveni helmou, náležitým oblečením a kotníkovou obuví. „Na první trénink může dorazit každý, bez ohledu na to, zda se zúčastnil náboru. Dobrou zprávou je, že tři minibiky budou připravené k zapůjčení zdarma,“ doplnila Raková.