Autodrom Most: Spanilá jízda tahačů Mostem odstartovala vyvrcholení okruhové sezony

30.08.2019 20:20

Ochutnávku víkendového evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC), kterou pod názvem TOTAL Czech Truck Prix pořádá už posedmadvacáté mostecký autodrom, zprostředkovali fanouškům sami jezdci. Se svými šestitunovými speciály se vydali už tradičně v pátek navečer do ulic Mostu. Spanilou jízdu z areálu autodromu završili na centrálním 1. náměstí, kde diváky čekal zábavní program s rozhovory a autogramiádou jezdců. Velký zájem byl o vstupenky na závodní víkend za akční cenu 400 korun.

Autodrom Most: Spanilá jízda tahačů Mostem odstartovala vyvrcholení okruhové sezony
Foto: Autodrom Most
Popisek: Spanilá jízda jezdců TOTAL Czech Truck Prix
reklama

Přítomné na náměstí přivítal výkonný ředitel společnosti AUTODROM MOST Ivo Diviš. „Jsem moc rád, že jste se opět dostavili v hojném počtu a pomohli nám vytvořit skvělou atmosféru. Jistě ji ocení i piloti těžkotonážních strojů, které vám osobně přijeli představit. Věřím, že se spolu uvidíme i v sobotu nebo v neděli v areálu autodromu, adrenalinové souboje truckerů, ale i jezdců dalších zajímavých sérií určitě budou stát za to,“ řekl mimo jiné.

Mezi aktéry spanilé jízdy nechyběli ani tentokrát pětinásobný německý šampion Jochen Hahn či jeho krajanka a rovněž vynikající jezdkyně Steffi Halm. Pozornost diváků se pochopitelně upírala také k českému želízku v ohni, jímž je Adam Lacko z týmu Buggyra Racing. Rád by zopakoval triumf z roku 2017, kdy slavil premiérový titul mistra Evropy. „Jsem tady už potřetí a nikdy nelituji. Možnost prohlédnout si tyto mohutné stroje zblízka a popovídat si s jezdci je pokaždé skvělým zážitkem. Už se moc těším na souboje tahačů na dráze, vždy je to jedinečná podívaná,“ shrnul své pocity jeden ze stovek fanoušků.