Autodrom Most: V anketě Zlatý volant za rok 2020 budou oceněny čtyři osobnosti české a mezinárodní scény

13. 1. 2021 15:08

Prestižní anketu Zlatý volant 2020 ovlivnila epidemie koronaviru a nemoci covid-19, její 44. ročník se tak neuskuteční v původní podobě ani rozsahu. Vládní protiepidemická opatření totiž neumožnila uspořádání téměř žádných podniků v kompletní podobě, sportovci tak neměli srovnatelné podmínky. Pořadatelé přesto nechtějí připravit fanoušky o tradiční vyhlášení ankety, to se uskuteční i díky podpoře nového partnera sítě čerpacích stanic Benzina ORLEN, patřící do skupiny ORLEN Unipetrol.

Autodrom Most: V anketě Zlatý volant za rok 2020 budou oceněny čtyři osobnosti české a mezinárodní scény
Foto: Autodrom Most
Popisek: Autodrom Most
reklama

Vzhledem k protiepidemickým opatřením organizátoři tentokrát předají jen čtyři ocenění. „Půjde o ceny za celoživotní přínos světovému motoristickému sportu a ceny pro nejlepší české závodní jezdce Zlatý volant a Zlatá řídítka,“ upřesnila Jana Svobodová, výkonná ředitelka pořádající marketingové agentury POZITIF.

Jedním z oceněných za celoživotní přínos motoristickému sportu bude in memoriam vynikající jezdec Břetislav Enge. Do závodnického nebe odešel loni v září. „Vedle tuzemské jezdecké legendy, kterou Břetislav Enge bezesporu je, převezme ocenění i osobnost světového motoristického sportu. Její jméno zatím neprozradíme. Fanoušci se jej dozvědí během online tiskové konference ve středu 26. ledna, během které také zveřejníme podrobné informace a podmínky on-line hlasování o nejlepšího tuzemského jezdce uplynulé sezony. Hlasování, do kterého se budou moci zapojit odborní novináři i veřejnost, spustíme den poté a potrvá do 9. února,“ uvedla Svobodová.

autodrom

Letošní ročník je možné uspořádat i díky podpoře nového partnera. Hlavním partnerem ankety Zlatý volant je síť čerpacích stanic Benzina ORLEN. „Generální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol Tomasz Wiatrak se společně s prezidentem Autoklubu České republiky Janem Šťovíčkem a předsedou představenstva společnosti AUTODROM MOST a majitelem agentury POZITIF Josefem Zajíčkem ujme předání cen,“ doplnila Svobodová.

„Jsme jedničkou na trhu v oblasti pohonných hmot a motorových olejů, a proto jsme v podpoře motorsportu dlouhodobě aktivní. Právě motorsport je pro nás totiž ideální cestou, jak komunikovat s našimi zákazníky. V poslední době navíc rozšiřujeme naši podporu také do mezinárodní oblasti. Podporujeme jezdce na prestižní dakarské rallye, v německém seriálu DTM a přes naši mateřskou skupinu ORLEN jsme aktivní také ve Formuli 1. V této souvislosti mě těší, že jsme se stali také partnerem tradiční ankety Zlatý volant a budeme tak moci ocenit nejlepšího českého závodníka za loňský rok a zároveň významné osobnosti, které svými dlouhodobě skvělými výkony přispěly k popularizaci a rozvoji motorsportu a staly se tak inspirací pro mladou generaci,“ uvedl Tomasz Wiatrak, generální ředitel skupiny ORLEN Unipetrol.

autodrom

Vyhlášení výsledků online hlasování ankety Zlatý volant o nejlepšího českého závodního jezdce za rok 2020 s předáním ocenění se uskuteční ve čtvrtek 18. února, formu organizátoři upřesnění podle aktuální epidemické situace a platných vládních opatření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: komerční tisková zpráva
reklama


Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Správa železnic: V roce 2021 projde obnovou více než stovka nádražních budov

16:33 Správa železnic: V roce 2021 projde obnovou více než stovka nádražních budov

Správa železnic bude i v letošním roce intenzivně pokračovat v obnově nádražních budov po celé repub…