Autodrom Most obnoví protihlukovou dřevěnou stěnu před cílovou rovinkou okruhu

13.02.2020 14:50

Pracovníci technického úseku společnosti AUTODROM MOST zahájili komplexní rekonstrukci dřevěné protihlukové stěny podél dvou posledních zatáček před cílovou rovinkou velkého závodního okruhu. „Důvodem je havarijní stav stěny, dřevěné výplně jsou uhnilé a už neplní svůj účel. Do poloviny března je proto vyměníme za totožné při zachování parametrů odhlučnění,“ upřesnil technický ředitel autodromu Pavel Pech.

Autodrom Most obnoví protihlukovou dřevěnou stěnu před cílovou rovinkou okruhu
Foto: Autodrom Most
Popisek: Autodrom Most
reklama

Přes 200 metrů dlouhá stěna situovaná na hraně valu autodromu směrem k Tvrzově ulici byla vybudována v roce 1995. „Životnost stavby je po čtvrt století vyčerpána. Technicky nevyhovující stav se podepsal samozřejmě také na snížení účinnosti protihlukového efektu. I to je jeden z podstatných důvodů, proč jsme k rekonstrukci přistoupili,“ vysvětil Pech.

Obnova protihlukové stěny je součástí plánované obnovy a modernizace areálu autodromu. Začala před pěti lety a bude pokračovat i v následujícím období. Celkem si vyžádá 100 až 150 milionů korun.

autodrom

Podařilo se již dokončit generální rekonstrukci servisních boxů, vybudovat galerii s výstavními prostory pro VIP hosty, administrativní budovy na polygonu i v paddocku mají novou omítku. Autodrom otevřel pneuservis s nabídkou vyčištění vozu a prodejem doplňkového sortimentu pro všechny motoristy, kterým slouží po rekonstrukci i čerpací stanice pohonných hmot a dvě veřejné dobíjecí elektrostanice s nepřetržitým provozem. Podél cílové rovinky velkého závodního okruhu byl vybudován plot dle standardů FIA, vzniklo zcela nové zázemí pro 300 VIP hostů nad boxy.

V loňském roce pokračovaly práce na úpravách velkého závodního okruhu. Dráhu o celkové délce 4,212 kilometru, která má homologaci mezinárodní automobilové federace FIA a evropské federace motocyklistů FIM, nyní pokrývá nová asfaltová vrstva. Výjimkou je cílová rovinka, kde kvalita povrchu stále vyhovuje.

autodrom

Ve spolupráci s externí firmou se loni podařilo dokončit i komplexní údržbu výcvikových ploch polygonu včetně dosud nepříliš využívaných technologií. Původní svítidla nahradilo modernější a úspornější LED osvícení, opraveno je také osvětlení vodních překážek.

Plán dále zahrnuje zásadní rekonstrukci startovní věže velkého závodního okruhu, renovaci kompletního odpadového i spadového řádu kanalizace nebo vybudování nového vjezdu do areálu autodromu s vrátnicí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ a Vršanská uhelná se dohodly na převodu Elektrárny Počerady už na konci tohoto roku, o tři roky dřív

17:56 ČEZ a Vršanská uhelná se dohodly na převodu Elektrárny Počerady už na konci tohoto roku, o tři roky dřív

Energetická Skupina ČEZ a Vršanská uhelná ze skupiny Sev.en Energy se dohodly, že Elektrárna Počerad…