BIS má oficiální účet na Twitteru

02.10.2018 14:39

Bezpečnostní informační služba má od 27. září 2018 oficiální účet na sociální síti Twitter (https://twitter.com/biscz). Za první tři dny od zveřejnění má více než čtyři tisíce sledujících.

BIS má oficiální účet na Twitteru
Foto: bis.cz
Popisek: Odznak BIS
reklama

"Twitter je dalším krokem ke zlepšování a rozšiřování komunikace služby s veřejností. Inspirovali jsme se u nejvýznamnějších zpravodajských organizací světa i když nemáme za sebou jejich bohatou historii," říká k nové formě komunikace BIS její ředitel Michal Koudelka.

Podle něj je účet BIS na síti Twittwer zejména důležitým nástrojem komunikace ve chvílích, kdy bude nutné reagovat například na bezpečnostní situaci rychle a přesně. "Zkušenosti ze zahraničí ukázaly, že tento rychlý způsob komunikace dokáže velmi omezit šíření dezinformací a poplašných zpráv například v případech teroristických útoků," dodává Michal Koudelka.

Přesto, že je účet na sociální síti především připraveným nástrojem pro krizovou komunikacu, budou se na něm objevovat v omezené míře i standardní informace o BIS a jejím fungování, aktuality, odkazy na tiskové zprávy, ale objeví se také sdlílení zajímavých článků z českých a zahraničních médií s bezpečnostní tématikou či odkazy na zajímavé informace od partnerských zpravodajských služeb. "Jsme limitování zákonným rámcem, ve kterém se můžeme pohybovat. Určitě tedy nepůjde o komunikaci zcela pravidelnou a rozsáhlou. Každopádně v rámci toho, co nám legislativa umožňuje, se budeme snažit nabídnout zajímavý obsah," uzavírá ředitel BIS Michal Koudelka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Na velitelství mise EUTM v Bamaku se vystřídali čeští vojáci

22:45 Armáda ČR: Na velitelství mise EUTM v Bamaku se vystřídali čeští vojáci

Tento slavnostní akt byl neobvyklý tím, že českou vlajku předal do rukou nového velitele uskupení, k…