Obchodníci budou muset mít od nové topné sezony k dispozici 30 % plynu, na jehož dodávky mají uzavřeny smlouvy. Zároveň se zpřísní a zpřesní vykazování toho, jak mají obchodníci tyto zásoby uloženy. Uvedl to dnes Energetický regulační úřad (ERÚ) v souvislosti s novelou vyhlášky č. 344/2012, na níž úřad intenzivně spolupracoval s Ministerstvem průmyslu a obchodu.
„Chtěli jsme podmínky zpřísnit tak, aby i v případě dlouhodobějšího výpadku dodávek nebyli chránění čeští zákazníci ohroženi. Zároveň jsme chtěli mít jistotu, že deklarované zásoby plynu mají obchodníci skutečně fyzicky v dosahu tak, aby s nimi své zákazníky v případě nutnosti mohli zásobovat. Jsem ráda, že ministerstvo většinu našich návrhů do novely vyhlášky zakomponovalo. Díky vynikající spolupráci s MPO se podařilo zvýšit bezpečnost dodávek plynu pro domácnosti,“ uvedla předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

_profil_top.jpg)
