Bezplatné připojení k internetu nabízí přes 500 spojů Českých drah, na jaře přibydou další

08.01.2016 19:26 | Zprávy

Od začátku jízdního řádu 2016 se mohou cestující Českých drah zdarma připojit na internet v 529 vlacích. Služba je dostupná nejen v SuperCity Pendolino, ale i ve vybraných dálkových expresech, tak v mnoha regionálních osobních a spěšných vlacích. Letos přibyde služba Wi-Fi přibližně ve stovce dalších vozů, které obsluhují desítky vlaků v různých částech republiky.

Bezplatné připojení k internetu nabízí přes 500 spojů Českých drah, na jaře přibydou další
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Z celkového počtu vlaků s Wi-Fi je nyní 108 dálkových spojů a 421 regionálních vlaků. „O využití Wi-Fi během cestování je mezi našimi zákazníky velký zájem, proto jsme tuto službu zařadili již do 529 vlaků a během letošního roku ji rozšíříme do několika dalších desítek spojů,“ říká Michal Štěpán, člen představenstva ČD odpovědný za osobní dopravu, a doplňuje: „Ještě během zimy a jara bude systém Wi-Fi instalován do další dvacítky osobních vagónů určených pro vlaky EuroCity, InterCity nebo Expres a také do modrých rychlovlaků railjet. Wi-Fi je také součástí vybavení nových souprav InterPanter, z nichž jsme prvních 7 souprav převzali v závěru roku 2015, a zbývajících 7 vlaků bude dodáno v úvodních měsících letošního roku. Aby měli cestující lepší přehled o vlacích, které Wi-Fi nabízejí, jsou poprvé v historii označeny takové spoje přímo v jízdních řádech specifickou značkou. Díky tomu je snadné zjistit, že vlaky s Wi-Fi jezdí například na tratích z Děčína přes Ústí nad Labem do Mostu, Chomutova a Kadaně, mezi Chebem a Karlovými Vary, z Pardubic do Hradce Králové a Jaroměře, mezi Nezamyslicemi, Prostějovem, Olomoucí, Zábřehem na Moravě a Šumperkem na střední Moravě nebo z Rožnova pod Radhoštěm přes Valašské Meziříčí do Kroměříže a Kojetína či v okolí Brna na lince S2 do Letovic a Křenovic.     

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Počet nehod na železnici klesá

13:28 Správa železnic: Počet nehod na železnici klesá

Bezpečnost na železnici se zlepšuje, nehod na přejezdech bylo loni nejméně za pět let. Pokračování p…