Bisnode: Podnikatelé volí daňové ráje hlavně kvůli zajištění anonymity

9. 7. 2014 8:54

Počet společností, jejichž vlastník má adresu v daňovém ráji, za prvních šest měsíců letošního roku vzrostl o dalších 89, na celkových 13 189. Majitele z daňového ráje má aktuálně 3,3 % tuzemských firem. Detailní statistiky za první pololetí 2014 dnes zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

Bisnode: Podnikatelé volí daňové ráje hlavně kvůli zajištění anonymity
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Majitelé z destinací považovaných za daňový ráj k 30. 6. 2014 kontrolovali 3,3 % českých firem a do základního kapitálu těchto podnikatelských subjektů investovali 411,1 miliard korun, což představuje 16 % celkového základního kapitálu českých firem. Vlastníka v daňovém ráji mají nejčastěji společnosti, které podnikají v oblasti nemovitostí nebo obchodu.

„Pokračující trend využívání zahraničních společností v rámci podnikatelských aktivit není překvapením, a to mimo jiné z důvodu zákazu anonymních akcií v Česku,“ říká analytička Bisnode Petra Štěpánová. „To potvrzují i naše statistiky. Největší přírůstky, s výjimkou Kypru (53 nových), jsme zaznamenali u destinací, které podnikatelům zajišťují vysoký stupeň zachování anonymity, jako například Seychely (67 nových, od konce roku 2013 přírůstek +9,3 %), Marshallovy ostrovy (28 resp. 90,3 %), Panama (17 resp. 7,9 %) a Belize (11 resp. 7,6 %),“ dodala Petra Štěpánová z Bisnode.

O Bisnode

Bisnode umožňuje přijímat správná a chytrá rozhodnutí. Data a informace snadno měníme na komplexní porozumění, která firmám po celé Evropě usnadňují fungování jak ve strategických, tak i každodenních otázkách. Na 19 evropských trzích máme 3 000 zaměstnanců. Více na www.bisnode.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SŽDC uzavřela s Policií ČR memorandum o spolupráci

14:52 SŽDC uzavřela s Policií ČR memorandum o spolupráci

Generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda a policejní prezident Jan Šve…