Bohemia Energy opět podpořila archeologickou expedici Národního muzea

25.02.2014 12:18 | Zprávy

Společnost Bohemia Energy, největší alternativní dodavatel elektřiny a plynu v České republice, již potřetí finančně podpořila archeologickou expedici Národního muzea, která působí v súdánské lokalitě Wad Ben Naga a řadí se mezi nejúspěšnější archeologické mise českých archeologů.

Bohemia Energy opět podpořila archeologickou expedici Národního muzea
Foto: Bohemia Energy
Popisek: Bohemia Energy

„Mezi nejvýznamnější objevy z poslední doby patří sousoší božského manželského páru - boha Amona s beraní hlavou a bohyně Mut – které bylo úmyslně zničeno v souvislosti s příchodem křesťanství do oblasti středního toku Nilu, tedy dnešního Súdánu,“ říká Pavel Onderka, vedoucí archeologické expedice, která na základě podnětu UNESCO začala připravovat lokalitu na připsání na Seznam Světového kulturního dědictví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Klára Kocmanová byl položen dotaz

Kocmanová (Piráti): Peníze z trestné činnosti mají pomáhat obětem, ne mizet ve státní kase

Kam přesně ty peníze mizí? A uznáváte tedy, že stát je špatný hospodář? Protože mě to tak často přijde. Platíme daně a ne malé, a přesto tu pak nejsou peníze na pomoc potřebným nebo třeba na platy ve státní správě, na stavbu kvalitních silnic atd. atd.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Úspěšná mezinárodní operace PATHFINDER

22:33 Policie ČR: Úspěšná mezinárodní operace PATHFINDER

Národní centrála proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě služby kriminální policie a …