Bojujte proti melanomu spolu s Českou poštou

20.09.2019 15:28

Celkem 272 vyšetřených lidí a dva odhalené melanomy to byl výsledek pondělní preventivní akce proti melanomu, která se konala v prostorách České pošty v Karlových Varech. Každoročně onemocní v České republice více než 96 500 lidí rakovinou a právě proto jsou důležité správné informace a kvalitní prevence. A na to nezapomíná ani Česká pošta jako společensky odpovědná firma.

Bojujte proti melanomu spolu s Českou poštou
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta
reklama

Česká pošta se prevenci nádorových onemocnění věnuje dlouhodobě. Ať už se jedná o prevenci rakoviny prsu nebo o prevenci melanomu. „Pravidelně také podporujeme akci Stan proti melanomu. Společně s profesorem Arenbergerem pořádáme vlastní akce vyšetření mateřských znamének ať už pro své zaměstnance či pro širokou veřejnost. Za tuto dlouhodobou péči byla Česká pošta již dvakrát oceněna titulem Firma pro zdraví,“ uvedl Roman Knap, generální ředitel České pošty.

A proč právě tyto dvě oblasti prevence? Protože na České poště pracuje 75 % žen a 35 % zaměstnanců se při své práci pohybuje venku. Program prevence rakoviny prsu byl zahájen v roce 2014 a oslovily jsme 25 000 zaměstnankyň, na informovanost o tomto onemocnění dbáme i nadále – díky této akci se prokazatelně povedlo zachránit život dvěma kolegyním, které se po léčbě opět vrátily k práci u pošty.

Česká pošta byla v letošním roce opět partnerem 13. ročníku akce Stan proti melanomu, který se konal v Praze, Brně a Ostravě, umožnila také vyšetření znamének 30. května v Olomouci. Jen v letošním roce se už Česká pošta na akci Stan proti melanomu podílela na vyšetření bezmála 4,5 tisíce lidí a na vlastní podobné akci v Olomouci pak dalších 427 zájemců. Během těchto vyšetření bylo odhaleno 32 melanomů. Celkem od roku 2015, kdy Česká pošta začala pořádat tyto preventivní akce a spolupracovat na nich, bylo vyšetřeno téměř 22,7 tisíc osob a odhaleno 190 zhoubných nádorů kůže.

Myslete na prevenci je také heslo našeho ženského fotbalového týmu Yellow Ladies, který vyhrál první ročník amatérského fotbalového turnaje žen Global Goals World Cup v Praze a nyní bude 25. září bojovat ve světovém finále v New Yorku. Tento unikátní fotbalový turnaj se hraje na podporu globálních cílů OSN, každý tým si vybere jeden z cílů a za ten bojuje. Cíl Yelow Ladies je č. 3„Zdraví a kvalitní život“.  A právě naše fotbalistky svojí hrou podporují i naše poštovní preventivní programy. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP: Hlavní město dokončilo novou jazykovou laboratoř

21:41 MHMP: Hlavní město dokončilo novou jazykovou laboratoř

Praha dokončila vybudování nejmodernější laboratoře v Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušk…