Jedná se o představení z dílen nejlepších světových producentů a v obou případech bude jejich předehrou pořad od pracovníků Hvězdárny a planetária Brno. U Kouzelného útesu se mohou diváci těšit na procházku hvězdnou oblohou, u Astronauta pak na výpravu do Neuvěřitelného vesmíru.
Nové brněnské digitárium je jedním z největších hybridních planetárií v Evropě, se sférickou projekční plochou o průměru 17 metrů zavěšenou na speciálním systému řetězů. „Téměř jako by se nám otevřelo okno do vesmíru,“ uvedl ředitel hvězdárny Jiří Dušek. „S něčím podobným se diváci potkají třeba v planetáriu v Chicagu, Varšavě, Honolulu nebo San Francisku.“
V novém sále pro 170 diváků je výrazněji skloněné hlediště se speciálními sedačkami. Základ projekčního systému tvoří několik datových projektorů, které s pomocí speciální optiky vytváří celistvý obraz bez překryvů, s rovnoměrným jasem. Digitárium stálo 55 milionů korun, z toho téměř 50 milionů pokryla dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Více lze najít na stránce www.hvezdarna.cz

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Brno.cz