Budvar: Ředitel pivovaru získal Výroční cenu České a moravské pivovarnické akademie za rok 2015

08.04.2016 8:06

Česká a moravská pivovarnická akademie vyhlásila Výroční ceny za rok 2015 celkem v 17 kategoriích. V kategorii pivovarů s ročním výstavem nad 500 000 hektolitrů získal ocenění Ing. Jiří Boček, ředitel pivovaru Budějovický Budvar, n. p.

Budvar: Ředitel pivovaru získal Výroční cenu České a moravské pivovarnické akademie za rok 2015
Foto: red
Popisek: Budějovický Budvar
reklama

Česká a moravská pivovarnická akademie (dále jen ČMPA) včera v Hlavním sále Senátu Parlamentu ČR vyhlásila Výroční ceny za rok 2015. Nad akcí převzal záštitu Výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu České republiky. Držitele Výročních cen ČMPA v 17 kategoriích určilo hlasování členů akademie. V kategorii „Pivovary s výstavem nad 500 000 hektolitrů“ se vítězem stal Ing. Jiří Boček, ředitel pivovaru Budějovický Budvar, n. p.

„Ing. Jiří Boček je jednoznačně významnou osobností českého pivovarství, která zajistila v rámci své činnosti ve funkci ředitele světoznámého pivovaru Budvar jeho nebývalý rozvoj z hlediska výrobní kapacity, modernizace výroby a v České republice i v zahraničí uznávané specifické kvality výrobků plně odpovídajících tradičnímu fenoménu České pivo. Významně se podílel na prosazení ochrany chráněného zeměpisného označení v ČR. Také díky němu se podařilo v roce 2004 získat historicky první CHZO pro Českobudějovické pivo a následně, v roce 2008, i pro České pivo. Jeho úspěšná profesní činnost je založena na vynikajících osobních vlastnostech, ke kterým patří především odborná erudice, pracovitost, důslednost, schopnost řízení procesu i činnosti zaměstnanců a v neposlední řadě od mládí projevující se láska a hrdost k pivovarskému oboru,“ říká Prof. Ing. Gabriela Basařová, DrSc., přední česká odbornice v oboru pivovarnictví.

Budějovický Budvar loni potvrdil trend dlouhodobého růstu zájmu o pivo značek Budweiser Budvar a Pardál. V roce 2015 uvařil pivovar více než 1,6 miliónu hektolitrů piva, meziročně téměř o 10 % více. Podnik tradičně dosáhl velmi dobrých exportních výsledků. Do 76 států putovalo 900 000 hektolitrů piva, meziročně o 10,5 % více. Na domácím trhu se prodej zvýšil o 9 % a překročil objem 700 000 hektolitrů. Od roku 1991, ve kterém do funkce ředitele podniku nastoupil Ing. Jiří Boček, se výstav piva zvýšil ze 491 191 hektolitrů více než na trojnásobek a jen v posledních deseti letech došlo k nárůstu o 39 %. Přes obrovský nárůst objemu výroby pokračuje Budějovický Budvar v tradici výroby originálního Budějovického piva, které se vaří již od 13. století a výhradně ze surovin české provenience. Budějovické pivo a Českobudějovické pivo jsou v EU zařazena mezi Chráněná zeměpisná označení.

Vzhledem k dlouhodobě rostoucím prodejním výsledkům jsou pro další rozvoj pivovaru nezbytné investice do rozšíření výrobních a logistických kapacit. Již v loňském roce projednal management pivovaru s Ministerstvem zemědělství ČR – zakladatelem podniku – koncepci rozvoje podniku do roku 2020 s výhledy do roku 2030. Realizace této koncepce byla zahájena loni. Letos bude rozvojový plán pokračovat výstavbou moderního logistického areálu v Českých Budějovicích, který se stane největší investicí za uplynulých 10 let.

Výroční ceny ČMPA

ČMPA založil odborný měsíčník Pivo, Bier & Ale. Jejími členy se stávají výrazné osobnosti českého pivovarnictví. Členové akademie na základě hlasování udělují každý rok Výroční ceny celkem v 17 kategoriích. Pivovary jsou rozděleny do 12 kategorií podle výše jejich výstavu. Mezi další kategorie patří nejlepší pivovarské restaurace, prodejny nebo pivovary s hotelem. Titul Mistr výčepní se uděluje zvlášť v mužské a v ženské kategorii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj si nechá zpracovat Vyhodnocení ohroženosti a Bezpečnostní plány

21:31 Královéhradecký kraj si nechá zpracovat Vyhodnocení ohroženosti a Bezpečnostní plány

Královéhradecký kraj využije dotace Ministerstva vnitra ČR na ochranu a zabezpečení škol a školských…