BusLine pokračuje v projektu divadelního představení pro děti „Autobusová pohádka“

8. 2. 2014 8:20

BusLine a.s. i v letošním roce pokračuje v projektu divadelního představení pro děti „Autobusová pohádka“. Na konci ledna pohádka dorazila do MŠ Malínek a dnes do MŠ Srdíčko v Liberci. Je dílem tří autorů a herců Ivana Vyskočila, Martina Sochora a Hany Baroňové, kteří se divadelní tematice pro děti intenzivně věnují. Výhodou je, že se děti v průběhu představení aktivně zapojují do děje, zpívají, hádají zvířátka nebo hrají volejbal.

BusLine pokračuje v projektu divadelního představení pro děti „Autobusová pohádka“
Foto: BusLine
Popisek: BusLine

„Pohádku jsme představili již v několika mateřských školkách a s potěšením mohu říci, že se vždy setkala s krásnou odezvou, a to nejen u dětí samotných, ale také u pedagožek. Z toho máme samozřejmě radost, protože jsme si na jejím zpracování dávali maximálně záležet. Malí diváci Vám totiž vždycky dají najevo, jestli se jim program líbí, nebo ne, to je výhoda jejich bezprostřednosti. Buď je to baví, nebo se baví mezi sebou,“ sdělil s úsměvem herec Ivan Vyskočil.

Celé divadelní představení trvá 50 minut, aby byla udržena pozornost dětí. Obrovskou výhodou je jeho didaktická a především interaktivní forma, kdy se malí diváci nejen do děje zapojují, ale také se učí novým věcem. Svoji roli hraje i „domácí“ prostředí mateřské školky, protože díky tomu mohou být mnohem více bezprostřední. Výrazný dojem dokreslují i pěkné dekorace od výtvarnice Martiny Babincové, kdy autobus koulí očima a díky kolečkům se celý otáčí. „Děti se velmi bavily a my s kolegyněmi rovněž. Moc se nám všem pohádka líbila. Hned na nich poznáme, jestli jsou nadšené, nebo ne. Velmi aktivně se zapojovaly, zpívaly, tleskaly a z toho máme samozřejmě radost. Divadelní představení absolvujeme tak jednou měsíčně a toto patří k těm nejhezčím,“ sdělila jedna z pedagožek MŠ Malínek. Děti se aktivně zapojovaly do děje, nejvíce je zaujala pomyslná návštěva ZOO a cirkusu, dále volejbal s nafukovacími balónky, ale i plyšový pejsek, který během představení mezi nimi koloval. „Měli jsme ve školce už hodně pohádek, ale ta dnešní patřila k těm nejlepším. Byla nejen krásná, ale také poučná, děti se dozvěděly nové věci o městech, které autobus pomyslně procestoval, dále o zvířátkách a spolu s herci si i zazpívaly. Navíc použitý humor je jim velmi blízký, jejich spontánní pozitivní reakce toho byla důkazem. Zdaleka ne všechna divadelní představení dosahují požadované kvality, ale Autobusová pohádka byla skvělá a interaktivní, také my s kolegyněmi jsme se velmi bavily. Všem mateřským školkám ho mohu vřele doporučit,“ zhodnotila pohádku Jitka Kadlečková, ředitelka MŠ Srdíčko.

Projektům zaměřeným na děti se BusLine věnuje již několik let a chce v nich pokračovat i nadále. „Velikou výhodou je, že divadlo přivezeme přímo k dětem do mateřských školek, nemusejí tedy nikam cestovat a v prostředí své školky se cítí lépe a hlavně přirozeně. V letošním roce bude pohádka putovat nejen po Libereckém kraji, ale také do dalších regionů. Samozřejmě ji chceme představit i dětem zaměstnanců naší společnosti,“ doplnil Tomáš Roubiček, generální ředitel BusLine.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Strakonice bude od čtvrtka 30. ledna uzavřena návštěvám

22:49 Nemocnice Strakonice bude od čtvrtka 30. ledna uzavřena návštěvám

Vzhledem ke stoupajícímu trendu výskytu chřipky a dalších respiračních onemocnění ve strakonickém ok…