ČD Cargo: Přepravy mimořádných zásilek zvládáme bez problémů

27.12.2014 9:00

Důkazem, že dopravce ČD Cargo dokáže zajistit přepravy téměř jakéhokoliv zboží, jsou přepravy mimořádných zásilek velkých rozměrů nebo velké hmotnosti.

ČD Cargo: Přepravy mimořádných zásilek zvládáme bez problémů
Foto: red
Popisek: ČD Cargo

Z poslední doby je možné jmenovat dva obchodní případy, na jejichž realizaci jsme se úspěšně podíleli, a to ve spolupráci se spediční společností Rail Cargo Logistics – Czech Republic s.r.o., která má s přepravou mimořádných zásilek rovněž bohaté zkušenosti.

V měsíci září se uskutečnila přeprava stripperu neboli tepelného výměníku o hmotnosti 118 tun a průměru 3 190 mm ze stanice Brno-Královo Pole přes Lanžhot do Čiernej nad Tisou a dále na východ. Tato mimořádná zásilka byla naložena na 10-ti nápravovém voze Uaai 9503 držitele ČD Cargo. Před nakládkou ale muselo být z tohoto vozu odstraněno ocelové lože sloužící jinak pro upevnění kontejnerů Castor, pro jejichž přepravy je tento vůz využíván. Do svého cíle, do města Baglej na Ukrajině výměník dojel na 8-mi nápravovém transportéru, na který byl přeložen pomocí dvou železničních nehodových jeřábů.

Druhá zajímavá přeprava se uskutečnila o měsíc později. Ve dvou skupinách byly přepraveny části parních kotlů z Moravského Krumlova do rumunské Constanty, přičemž cílovou destinací pro obě části nákladu byl Istanbul. Jednalo se o díly o délce až 32 metrů. Ty byly loženy vždy na dva oplenové vozy řady Scmms s přesahem na vozy Res, které sloužily jednak jako ochranné vozy, ale byly zároveň naloženy menšími zásilkami. První skupina s podejem k přepravě 8. října 2014 se skládala z 8 vozů řady Scmms a 5 vozů řady Res, druhá s podejem 27. října 2014 byla o něco menší – 6 vozů řady Scmms a 4 vozy řady Res. V případě vozů Scmms se jednalo o vozovou výpomoc dopravce ZSSK Cargo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo zahraničí: Náměstek Smolek předal osvědčení absolventům kurzu českého jazyka pro krajany

13:01 Ministerstvo zahraničí: Náměstek Smolek předal osvědčení absolventům kurzu českého jazyka pro krajany

Náměstek ministra zahraničí ČR Martin Smolek předal osvědčení o absolvování čtyřtýdenního kurzu česk…