ČD: Oslava konce sezony Cyklohráčku speciální jízdou do muzea ve Zlonicích

31. 10. 2015 9:00

Cyklohráček, výletní vlak přestavěný na velké pojízdné hřiště pro děti, míří do finále své sezony a o tomto víkendu pojede letos naposledy na své pravidelné trase z Prahy kolem Okoře do Slaného.

ČD: Oslava konce sezony Cyklohráčku speciální jízdou do muzea ve Zlonicích
Foto: red
Popisek: ČD - logo

Pro všechny fandy železnice tak České dráhy a ROPID připravili na tento víkend mimořádnou jízdu Cyklohráčku do Železničního muzea ve Zlonicích, které se tím také rozloučí se svou sezonou a otevře opět až na jaře. Speciální jízda se uskuteční v sobotu 31. října odpoledne a Cyklohráček bude na zájemce čekat i s posilovým vozem, aby zvládl všechny odvézt.

Na návštěvu muzea ve Zlonicích budou mezi příjezdem a odjezdem Cyklohráčku dvě hodiny. Během nich se mohou všichni svézt na úzkorozchodné průmyslové dráze, prohlédnout si řadu historických lokomotiv, výstavu o historii zabezpečovací techniky a návěstidel a pro každého bude připraveno občerstvení a upomínkové předměty.

Cestující z Cyklohráčku dostanou 31. října odpoledne slevu na vstupném do muzea. Dospělí zaplatí jen 40 korun a děti 20 korun. Děti do šesti let mají vstup do muzea zdarma.

Co zažijete v Cyklohráčku

Pro nejmenší je ve vlaku dětský koutek s hrami, knížkami, stavebnicemi i vláčkodráhou, ti větší můžou cestou uspořádat třeba turnaj v Člověče, nezlob se, dámě, kartách i piškvorkách, kreslit křídami nebo skládat obří molitanovou stavebnici. O všechny hry se na palubě starají hrajvedoucí, kteří mají pro děti také dárky na památku.

Jízdní řád Cyklohráčku do Zlonic

Do Zlonic vyrazí 31. října sobotní odpolední Cyklohráček z Prahy, s odjezdem z Masarykova nádraží ve 13:18. Pojede podle pravidelného jízdního řádu až do Slaného, odkud bude pokračovat do Zlonic, kam přijede v 15 hodin.

Zpět do Prahy vyrazí v 16:59, ve Slaném bude v 17:11 a dál bude pokračovat podle pravidelného jízdního řádu až do Prahy, kam dorazí v 18:49.

V Cyklohráčku se neplatí žádné speciální jízdné, platí v něm standardní tarif ČD a Pražské integrované dopravy. Detailní jízdní řád Cyklohráčku najdete na www.cyklohracek.cz. Větší skupiny cestujících prosíme, aby se dopředu ohlásili na e-mail bezouska@zap.cd.cz.

Mikulášský Čertohráček

Cyklohráček pojede v neděli 1. listopadu letos naposledy po své pravidelné do Slaného, ale není to jeho úplně poslední letošní cesta. Stejně jako loni vyrazí na Mikuláše na speciální jízdy Prahou jako Čertohráček a za zvuku koled se na jeho palubě potkáte s Mikulášovou družinou včetně čerta. Těšit se na něj můžete v sobotu 5. i v neděli 6. prosince.

Rekordní zájem cestujících

Právě končící sezona je druhou sezonou, kdy jezdí Cyklohráček z Prahy do Slaného. Loni svezl 10 809 cestujících a přepravil 1 169 jízdních kol, čímž počet cestujících na této trase zdvojnásobil. Letos je o Cyklohráček zájem ještě větší a počet cestujících už překročil 12,5 tisíce.   

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

TATRA TRUCKS představuje novou generaci nakladních vozidel TATRA PHOENIX

22:28 TATRA TRUCKS představuje novou generaci nakladních vozidel TATRA PHOENIX

Od dubna letošního roku zamíří ke svým zákazníkům další generace úspěšných těžkých nákladních vozide…