ČEPS odklízí spadlé vodiče vedení na D2 u Břeclavi, přenos elektřiny ovlivněn není

25.06.2021 16:09

Extrémní meteorologické podmínky dnes v nočních hodinách způsobily zhroucení osmi stožárů přeshraničního vedení V497 ve směru na Slovensko. Na dálnici D2 u Břeclavi leží na zemi spadlé vodiče vedení, dálnice byla proto oboustranně uzavřena.

ČEPS odklízí spadlé vodiče vedení na D2 u Břeclavi, přenos elektřiny ovlivněn není
Foto: red
Popisek: ČEPS, a.s.

Společnost ČEPS situaci intenzivně řeší, k odstranění vodičů z dálnice by mělo dojít nejpozději do dnešního poledne. Dispečerské řízení soustavy probíhá standardně, pro přenos elektřiny v oblasti jsou využita čtyři další přeshraniční vedení.

Do oblasti již v ranních hodinách najela těžká technika, z důvodu bezpečnosti se nejprve začalo pracovat na ukotvení okolních stožárů. „Prioritou ČEPS je nyní co nejrychleji odstranit spadlé vodiče z dálnice D2, aby mohla být co nejdříve zprůjezdněna. Současně řešíme i optimální možnosti opětovného zprovoznění linky, včetně varianty výstavby náhradní přenosové trasy. Ta by si vyžádala zhruba dva až tři týdny. Opětovné uvedení linky do provozu v plném rozsahu očekáváme v rozmezí několika měsíců,“ říká Hana Klímová, tisková mluvčí ČEPS, a.s.

„Z pohledu dispečerského řízení a bezpečného přenosu elektrické energie přes přenosovou soustavu nemá odstavení přeshraniční linky V497 vliv na bezpečný a spolehlivý provoz. V dané oblasti máme k dispozici další dvě linky 400 kV a dvě linky 220 kV,“ dodává Miroslav Šula, ředitel sekce Dispečerské řízení společnosti ČEPS.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český telekomunikační úřad: Rozhodnutí ve sporu o velkoobchodní ceny dat

22:35 Český telekomunikační úřad: Rozhodnutí ve sporu o velkoobchodní ceny dat

V první prázdninové monitorovací zprávě informujeme o pravomocném rozhodnutí ČTÚ ve sporu mezi spole…